Maarjamäel avatakse Eesti kommunismiohvrite memoriaal

Uudised, Video21.08.2018

23. augustil avatakse Eesti kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel

23. augustil avatakse Maarjamäel Eesti kommunismiohvrite memoriaal ja ohvitseride mälestusmärk. Tseremoonia algab kell 12:00. Sõna võtavad President Kersti Kaljulaid, justiitsminister Urmas Reinsalu, Eesti Memento Liidu auesimees Leo Õispuu ning Euroopa Mälu ja Süüme Koostöökogu nõukogu liige Göran Lindblad. Samuti asetatakse pärjad.

Avatseremooniale on personaalselt kutsutud enam kui 500 kommunistliku režiimi poolt represseeritut ja nende lähedast. Avamisel osalevad valitsuse ning riigikogu liikmed, diplomaatiline korpus, kirikupead ja kõrgemad riigiametnikud.

Memoriaali osa “Teekond” on mälestuskoridor, mille seintele on jäädvustatud enam kui 22 000 elu kaotanud inimese nimed, kellest suur osa suri kaugel kodumaast ja kellede matmiskoht on teadmata. See koridor sümboliseerib totalitaarse režiimi õudu ja inimvaenulikkust.

Memoriaal asub Maarjamäe lossipargi kõrval, Pirita tee 74. Avamispäeval pääseb memoriaali ainult Pirita tee poolsest küljest.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.