Meedia on asunud toetama Eesti Vabaerakonna algatusi

Arvamus, Kommentaar, Pressiteade21.05.2020

Täna, 21. mail, ilmus Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhi sulest artikkel pealkirjaga “Alo Raun: parteide rahakott vajab jõulist raputust”. Seal toodi ühe ettepanekuna välja erakondadele eraldatava raha vähendamine poole võrra.

Erakondade rahastamise vähendamine on olnud aastaid Vabaerakonna üks ettepanekuid. Olemasolev ebaõiglane rahastamise kord tuleb kaotada ja kujundada otstarbekas ning õiglane kord. Erakondade ülemäärane rahastamine on Eesti demokraatia üks sõlmküsimusi, sest sellega seonduvad mitmesugused muud poliitilise korruptsiooni vormid. Suured toetused riigieelarvest raskendavad uute tulijate (ja ideede) sisenemist poliitikasse, sest suurerakonnad kindlustavad enda positsiooni maksumaksja taskust tuleva suure rahaga.

Oleme tänulikud, et meie ideed on lõpuks hakanud leidma toetust ühiskonnas. Erakondade rahastamise vähendamise nimel oleme teinud palju tööd. Esitasime Riigikogus erakondade rahastamise vähendamiseks juba aastal 2015 vastavasisulise eelnõu, mida aga ei toetatud. Oleme algatanud sel teemal üsna mitu petitsiooni ja ühele nendest saab ka hetkel anda rahvaalgatuse keskkonnas oma hääle.

“Väga keeruline on viia inimeste teadvusse erakondade rahastamise vähendamise küsimus. Selle ümber on samuti suurerakondade ringkaitse. “ ütles Eesti Vabaerakonna juhatuse liige Vahur Kollom ja lisas “ERJK likvideerimise eelnõu on ühiskonnas lahvatanud leegi ja annab mõista, et erakondade tegevusega ei olda rahul. Erakonnad kasutavad riigi poolt eraldatavat maksumaksja raha mõnuga, kuid eksimuste korral soovivad nende jaoks tüütust komisjonist vabaneda ja leevendada erakondade rahastamist reguleerivaid nõudeid. Kui soovitakse käituda ebademokraatlikult, siis tulebki päevakorda küsimus, et miks üleüldse peab riik maksma nii suures summas erakondadele toetust.”.

Eesti Vabaerakonna juhatus koosseisus:

Heiki Lill

Märt Läänemets

Ain Ostra

Vahur Kollom

Arvet Lindström

21.05.2020

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.