Mikko Nõukas: katuserahade imejad

Uudised30.11.2018

Vabaerakonna esinduskogu liige Mikko Nõukas keskendub oma kommentaaris imejatele, kes kasutvad erinevaid võimalusi riiki isikliku heaolu nimel lüpsta.

Ennekõike peavad nad ennast asendamatuteks ja teiste arvamus nendele korda ei lähe. Ja nad teavad, et ei eksi kunagi. Enamus nende otsuseid langetatakse küüniliselt, kuulamata arvamusi ühiskonnalt ja asjatundjatelt, nad teevad mida heaks arvavad. Lisaks tekitavad nad muidusööjaid tohutul hulgal juurde ja toitumisahel aina pikeneb, rahvas ei suuda neid enam toita.

Neid katuserahade jagamise laululinde on ikka väga ebameeldiv kuulata. Nad imevad riigi ikka täiega tühjaks. Paljud katuserahade saajatest pole ise lillegi liigutanud selleks, et raha reaalse tööga sisse tuleks. Ja kogu „bisnis“ ongi lootus saada katuseraha. Tulem on, et raha läheb ühest otsast raha sisse ja teisest otsast tuleb ainult sooja õhku, kui sedagi.

Lisaks mängitakse katuseraha saajatele kätte suurel hulgal riiklike tellimusi jokk skeemidega ja see on süvenev praktika. Vot nendele seda riiki sellepärast vaja ongi. Nende filosoofia on, et raha ja kasum on meie, aga kahjud on teie ehk maksumaksja omad.

Lisaks arvavad nad, et riik ei ole ühiskonnale midagi võlgu. On küll ja kuidas veel. See genotsiid praeguste pensionäridega ja pensionisambad. Sammastesse on paigutatud aastate jooksul tohutul hulgal raha. Ja mis me täna näeme – raha pole ja ei tule ka. Sellise pensionisüsteemi juures tuleb igaühel ise oma sääste hallata. Iga kodanik on oma säästude parim peremees ja imejatele ei tohiks sentigi anda. Ei tohi neile vähimatki võimalust anda oma rahaga skeemitada.

Imejad kindlasti sellega ei nõustu ja mängivad teiste rahadega nö vastutustundlikult edasi. Meeste keskmine eluiga näitab, et 42 aastat maksate makse ja kui Jumal annab elupäevi, saate aastakese riigilt närust pensioni. Aga kui peaksite surema, on kogu makstud raha imejate oma. Kuhu need rahad kõik kadunud on? Järeldus on, et imejad ei oska nendele antud ülesannetega toime tulla, nad oskavad ainult imeda.

Imejad vist ei saa üldse aru, mis riigis toimub. Kuidas muidu saab tõsta aktsiise meeletustesse kõrgustesse ning teha maksusüsteem keeruliseks?! Keegi ei saa sellest üheselt aru, sest see on lollitamine ja skeemitamine.

Imejad on riigiasutused tööle pannud nende endi huvides. On loodud omaette riigid riigis, mille käigus hoidmiseks ametnikud töötavad. Imedes selleks maksumaksja raha ning selline mittetootlikult töölt tulu saamine on imejate suur leiutis. Ka USA president Trump on sellele oma riigis tähelepanu juhtinud öeldes, et Ameerika tuleb ametnike käest tagasi võita.

Eesti riik sai 100-aastaseks, aga on tunne, et Eesti pole veel riigiks saanudki. Kes krabab, kes rabab, kes skeemitab, kes jokitab. Kirss skeemitamise tordil on Danske rahapesuskandaal. Kas mäletate milline oli esialgne reaktsioon? Et Eestis keegi midagi ei teadnud ja ei olnudki võimalik sekkuda. Nüüd, mõni kuu hiljem, on teised tuuled – kõik teadsid, aga vaikisid. Kas selle vaikimise nimi on vaikimistasu.

Üle 20 aasta on kehtestatud igasugu seaduseid, et selliseid käitumisi vältida. Tänagi luuakse kõikvõimalikke seaduste muudatusi ja täiendusi, et oleks võimalik mitmeti tõlgendused ja et saaks nö kaasajastatult skeemitada.

Kahjuks on nii, et Reformierakond, sotsid ja Keskerakond on kõik ühe värvivarjundiga. Isamaa on täna lihtsalt hädas oma reitinguga, muidu oleksid nemadki imejatega samas paadis.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.