Minister: ametnikke jääb vähemaks, aga kui palju, pole veel täpselt teada

Uudised21.03.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Külliki Kübarsepp küsis riigihalduse minister Jaak Aabilt avaliku sektori sisese bürokraatia vähendamise kohta. Kübarsepp küsis, millised on mõõdetavad eesmärgid, mida valitsus on saavutanud, seadnud ja mis oleksid konkreetsed näited, mida on nüüdseks ellu viidud.

“Nullbürokraatia suhtes moodustati rakkerühm, kui sellise ettepanekuga tulid välja ettevõtjad, et riigi ja ettevõtja või ka isiku vahelist suhtlemist, erinevate andmete kogumist lihtsustada, et ei oleks nii mahukaid aruandeid vaja täita. Avalikus sektoris leiti, et ka meil on palju kohendamist, kus annab tegelikult halduskoormust siseselt vähendada, ja selle raames need ettepanekud korjati. Kui on välja toodud need numbrid, siis saame öelda, jah, et see number on tehtud, nendest ettepanekutest läbi käidud ja realiseeritud, osa on töös. Ja 2019 on püstitatud lõpparuande jaoks sellepärast, et see on selle valitsuse volituste lõppemise aeg. Vahearuande esitasin veebruaris,” jäi Aab ebamääraseks.

“Viimaste aastate tempo on olnud selline, et umbes tuhat töökohta aastas avalikus sektoris väheneb ja just keskvalitsuse tasandil. Kohalikud omavalitsused seni ei ole eriliselt vähendanud, aga ma arvan, et see efekt tuleb sellest haldusreformist ja kindlasti see aasta võrreldes eelmise aastaga, seal on 8–10% prognoositav töökohtade vähenemine. Nii et see ei ole niisama mehaaniline vähendamine, vaid siin on sisuline töö taga. Seesama, millest me rääkisime, nullbürokraatia, seda tuleb ju täpselt läbi kaaluda,” märkis riigihalduse minister.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.