Monika Haukanõmm: tervishoid vajab täiendavaid rahastusallikaid lisaks olemasolevatele

Uudised02.10.2018

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees ja Vabaerakonna fraktsiooni liige Monika Haukanõmm on seisukohal, et lisaks sotsiaalmaksust laekuvatelesummadele vajab tervishoiuteenuste pakkumine lisarahastust ka muudest allikatest.

Monika Hauknõmm osundab, et kui Eesti tervishoid peab hakkama saama 6% SKP-st, siis Euroopas on vastav näitaja keskmiselt 9%.

„Sotsiaalmaksu ärakaotamine ei ole teema enne kui ei panda lauale konkreetset lahendust, kust tuleb puudujääv rahasumma. Mis tänavuse eelarve kontekstis on 1,3 miljardit eurot. Kui Kaja Kallase väljakäidud mõtte taga on tee sillutamine solidaarselt tervisekindlustuselt eratervishoiule on tegemist väga ohtliku ja rahva tervisega mängiva ideega,“ selgitab Haukanõmm.

Haukanõmme sõnul tuleb sotsiaalmaksu alandamise korral leida võimaluse muude maksude tõstmiseks.

„Vabaerakond pakub selleks kommertskinnisvara maksustamist, mis oleks selgesti jälgitav ja prognoositav maks,“ märgib Haukanõmm.

Monika Haukanõmme sõnul tuleb võtta tervishoiuteenuste osutamiseks kasutusele ka täna suurhaiglate kontodele passiivselt seisev ligi 100 miljonit eurot ning lõpetada priiskav rahakasutus, mis kõige markantsemalt on esile tulnud Pärnu Haiglas.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.