Haukanõmm ülemeelitamistest: ma ei võta tõsiselt EKRE pakkumist astuda nende ridadesse

Uudised28.06.2018

Eesti Päevaleht kirjutab, et Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige, parlamendi sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm kandideerib riigikogu valimistel, kuid ei ole teada, millise erakonna nimekirjas.

Eesti Päevalehe andmetel on Haukanõmme käinud moosimas nii sotsialistid kui reformierakondlased. Haukanõmm ütleb Vabauudistele, et Eesti Päevaleht fantaseerib.

“Minu kohta kirjutatu on huvitav. Eriti see osa, kus mulle on väidetavalt tehtud konkreetne ettepanek Reformierakonna poolt. Ega muidu poleks täna hommikul pärast artikli ilmumist Reformierakonna peasekretär Kert Valdaru minuga kiirelt ühendust võtnud ja öelnud, et luges lehest justkui oleks oravad mulle konkreetse pakkumise teinud. Kert tundis huvi, milles see täpselt seisnes,” räägib Haukanõmm.

Haukanõmme sõnul käib enne valimisi kompamine asja juurde. “Riigikogu koridorides ikka kuuleb lauseid, kes võiks kellega kandideerida. Ja on minulgi erinevaid vestlusi olnud. No ma ju ei saa kuidagi võtta tõsiselt EKRE pakkumist tulla nende ridadesse kandideerima, kuigi EKRE aseesimees Jaak Madison mind kutsus. Seega, spinnid on loomulik poliitika osa, eriti enne valimisi,” teab vabaerakondlane.

Samas paneb ta kõigile vabaerakondlastele südamele, et Vabaerakonnal on vaja viimaks jalad kõhu alt välja võtta ja tegutseda. “Siis kaovad ka taolised jutud. Meil kõigil tuleb raske ja otsustav aasta ja täna on veel võimalus sellest positiivselt välja tulla,” usub Haukanõmm.

“Vabaerakonna saadikud on Riigikogus tegelikku tööd teinud ja keegi meist ei kujuta ette, et võiks edaspidi kuuluda fraktsioonidesse, mis pärast esmaspäevast päevakorra kinnitamist lihtsalt saalist ära jooksevad ja kus enamik liikmeid on vajalikud üksnes hääletusnuppude vajutajatena.  Oleme Riigikogu tööd väga tõsiselt võtnud ja enamik fraktsiooni liikmetest kandideerib uuesti ja ikka Vabaerakonna nimekirjas,” kinnitab Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.