Pildi autor: Kaja Vajak

Andres Ammas Pevkuri sõnavõtust: riigi huvid peaksid enamuses kattuma ettevõtjate huvidega

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul on riigi ja ettevõtluse huvide vastandamine vale, sest paindlik ja arengut soodustav ettevõtluskeskkond on nii ettevõtjatele kui tervemõistuslikule riigile ühtemoodi oluline.

„Keskerakonna, IRL ja sotside valitsuse majanduspoliitika alatoon on olnud ettevõtjate alahindamine ja nende ühiskondliku rolli pisendamine. Unustatakse, et ettevõtjad, keda on vaid mõni protsent ühiskonnast, on ühiskonna selgroog, millele tugineb kõik muu. Pevkuri väljaütlemine, et ettevõtjate huvid olgu riigi omadest eespool, kütab aga asjatult kirgi teiselt poolt. Uuendusmeelsust ja kasvu soodustav tasakaalus ettevõtluskeskkond on kogu ühiskonna huvides. Mõttetu kodusõda sellel teemal võib minna meile kalliks maksma, näiteks ebakindlusest tingitud investeeringute äralangemise tõttu,“ ütles Andres Ammas.

Vabaerakondlasest Riigikogu rahanduskomisjoni liige Ammas tõdeb, et nii praegune valitsus kui ka Reformierakond on lükanud süsteemselt tagasi ettevõtjate poolt kaua oodatud algatusi, mis aitavad kaasa ettevõtlustegevuse paindlikkusele ja kõrgepalgaliste töökohtade loomisele.

„Vabaerakond on mitu korda algatanud seaduseelnõusid sotsiaalmaksulae kehtestamiseks, mis võimaldab kõrgtootlikel ettevõtetel luua uusi töökohti ja panustada arengusse. Oleme soovinud kaotada sotsiaalmaksu miinimum ja asendada seda oluliselt paindlikuma tunnipõhise maksuarvestusega. Just sellised ideed aitavad kaasa, et ettevõtjate huvid kattuks riigi omadega – rohkem töökohti ja suurem maksulaekumine ühelt, ning suurem kasumlikkus teiselt poolt,“ lõpetas ta.