Pildi autor: Siim Lõvi. ERR
Seotud inimene: 

Artur Talvik: Savisaar määrib valimisliidu ideed poriga

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku arvates moonutaks poliitiliseks ärategemiseks loodav Edgar Savisaare valimisliit Tallinnas valimisliidu kui sellise alusideed, milleks on kohalike inimeste huvide esindamine ilma sundparteistamiseta.
„Toetame kohalike inimeste valimisliite, mis on loodud oma kodukandi elu iseseisvaks korraldamiseks ja arendamiseks, kuid Savisaare Liit Tallinnas ei ole kohalike inimeste liikumine, vaid valijate lollitamise ja kibestumuse liikumine. Savisaar määrib valimisliidu ideed poriga, samal ajal kui mitmed tõsised valimisliidud üle Eesti pingutavad, et pakkuda kohalikule elule keskenduvat programmi, mis ei oleks allutatud ideoloogiasõjale ja parteitülidele,“ ütles Vabaerakonna esimees Talvik.
Talviku sõnul on seoses tugevate valimisliitude tekkega pealinnas, Tartus, Saaremaal ja mujal, kujunemas eelseisvate kohalike valimiste põhikonfliktiks kohaliku elu edendamisele keskenduvate ja üleriiklike vastandumisi loovate jõudude vastasseis.
"Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa väide, et valimisliidud ei suuda suurt poliitikat teha on jabur, sest valimisliidud peavadki tegema kohaliku tasandi poliitikat kohaliku kogukonna heaks, mida parteid kohati teha ei taha," sõnas ta.