Pildi autor: Jaanus Ojangu

Eero Pihlas: Aitab keskerakondlikust korruptsioonist tallinlastest maksumaksja rahakotis!

Vabaerakonna Tallinna linna Põhja-Tallinna, Haabersti ja Kristiine piirkonna liikmed pidasid 6.juunil Tallinnas Kakumäel pubis Talleke ja Pullike üldkoosolekut. Uude seitsme liikmelisse juhatusse ostutusid valituks Eero Pihlas, Jaanika Klopets, Tõnu Teeveer, Marike Laht, Külliki Kübarsepp, Anti Piirikivi ja Jaan Saar. Esinduskogu liikmeteks valiti Põhja-Tallinnast Eero Pihlas, Haaberstist Jaan Saar ja Kristiinest Jaanika Klopets. Üldksoosolekul tehti kokkuvõte poliitaastast ning uus juhatus valis esimeheks tagasi senise esimehe Eero Pihlase ning aseesimeesteks Jaanika Klopetsi ja Jaan Saare.

Eero Pihlas on ettevõtja, kellel on kaks last. Ta on olnud ettevõtja seitseteist aastat, omades kogemust Eesti ja Skandinaavia turul. Pihlas on aktiivne kaitseliitlane Harju malevas. ”Vaja on rohkem inimestele lähedal tööd teha, aktiivselt osaleda telgituuridel. Sama oluline on liikmeskonna kasv, sinna on vaja panustada rohkem.” arvas piirkonna arengust Eero Pihlas. „Tallinna volikogus on vaja rohkem kohalike kogukondade häält, mitte kartellistunud parteikontorite poolt allutatud käetõstjaid. Aitab rohelisest ja punasest pastakast ning keskerakondlikust korruptsioonist tallinlastest maksumaksja rahakotis.“ võttis Pihlas kokku Tallinna volikogu tulevikunägemuse.

Tervitussõnadega esines ka erakonna esimees Artur Talvik, kes peatus pikemalt Tallinna volikogu valimiste valimisliitudes kandideerimise eelistel ja koostööl. Esimees rõhutas, et veelgi paremini ja selgemalt tuleb erakonna seisukohti inimestele kommunikeerida. Olgu selleks siis valimisliitudes kandideerimine ja kohalikes volikogudes inimeste mitte parteide tähtustamine, kahe tooli seadus ehk partlus ning teised head Vabaerakonna algatusused Riigikogus, erakonna juhatuses ja esinduskogus.

Eesti Vabaerakonna Esinduskogu otsustas 14.10.2016 järgmist: Eesti Vabaerakond ei sekku kartellierakondade kombel kogukondade ja kohalike omavalitsuste tegemistesse, vaid tegutseb selle nimel, et vähendada ülepolitiseeritud juhtimist kogu riigi tasandil. Eesti Vabaerakonna liikmed osalevad 2017.aasta kohalike omavalitsuste valimistel valimisliitudes. Eesti Vabaerakond ei kasuta valimistel “peibutusparte” (kandideerimist mandaati vastu võtmata) ega talu “kahel toolil istumist“ (üheaegset kuulumist Riigikokku ja kohalikku volikokku). Eesti Vabaerakond pakub poliitilist platvormi kõigile Eesti inimestele, kes jagavad meie vaateid Eesti riigi arendamisel ning kes soovivad end ka erakondlikult määratlemata lüüa kaasa suures poliitikas ja osaleda parlamendivalimistel.

Vabaerakonna Põhja-Tallinna, Haabersti ja Kristiine piirkonda kuulub 81 liiget ning 6 toetajaliiget.