Pildi autor: Kaja Vajak
Seotud inimene: 

Haukanõmm Haigekassa petuskeemist: Ossinovski peab võtma vastutuse

Vabaerakond nõuab tervise- ja tööminister Ossinovskilt Haigekassalt võltsarvetega raha väljapetmise skeemi kohta selgitusi ja vastutuse võtmist. Vabaerakondlasest Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul peab minister Ossinovski tõsiselt kaaluma enda sobivust Haigekassa nõukogu esimeheks.

„Saade „Pealtnägija“ paljastas kuritegeliku skeemi, kus heausklikud inimesed soetasid digiretseptide alusel abivahendeid, aga müügifirmad lasid Haigekassal maksta kinni kallima toote hinna, mitte tegelikult müüdud toote oma. Võltsarveid on esitatud alates 2013. aastast ning sellega on seotud vähemalt kaks firmat. Kõige hullem on see, et vaatamata kodanike vihjetele ei võtnud Haigekassa mitte midagi ette. Saamatuks osutunud Haigekassas tuleb korraldada tõsine loputus,“ ütles Haukanõmm

Haukanõmme sõnul peab Ossinovski tõsiselt mõtlema, kas ta sobib Haigekassa tegevust kontrolliva ja juhtiva nõukogu esimehe rolli. „Tervisevaldkond ägiseb tohutu rahapuuduse käes, ravijärjekorrad aina pikenevad ja samal ajal ei suutnud Haigekassa raha kuritegelikku ja kestvat väljapumpamist peatada,“ ütles ta.

„Nõukogu on Haigekassa kõrgeim organ, mis kontrollib asutuse tegevust. Kuidas on võimalik, et nõukogu ja juhatuse silme all tassiti riigikassast kottidega välja kümneid tuhandeid eurosid? Haigekassa esindajate suhtumine on selline, nagu tegemist oleks tabletipaki vargusega maakonnahaiglast. Kui selgub, et Jevgeni Ossinovski ei ole teinud nõukogu esimehena piisavalt tööd sisekontrolli tagamiseks, siis järgmine küsimus on seotud tema sobivusega tervise- ja tööministriks,“ ütles Vabaerakonna saadik.