Seotud inimene: 

Kirjastaja: Reinsalu plaan on üksikvanema suhtes selgelt pahatahtlik ja küüniline

Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna juhi, kirjastajast nelja lapse ema Heli Künnapase hinnangul on Urmas Reinsalu juhitava justiitsministeeriumi plaan muuta elatisraha maksmise süsteemi eluvõõras, kitsarinnaline ja üksikvanema suhtes selgelt pahatahtlik.

„Kas see tähendab, et edaspidi esitatakse meile kõigile arveid vastavalt sellele, milline on meie maksevõimekus? Kui kodu sai ostetud abikaasaga kahasse, kuid aja jooksul on lisandunud mitu last, siis maksevõimekus ilmselgelt väheneb. Kas edaspidi saab ka kodulaenumakset vähendada, sest pere maksevõime on väiksem? Või elektriarvet? Kas kütust saab samuti osta edaspidi odavamalt, kuna suurema pere puhul kulub seda rohkem? Põhjuseid ja vajadust sagedasemaks ringiliikumiseks on ju rohkem,“ pärib Künnapas retooriliselt.

Künnapase sõnul on jätkuvalt tuliselt päevakorras küsimus, kuidas sünniks Eestisse rohkem lapsi. „Sellest hoolimata tuleb kogu iibemure taustal Reinsalu ministeeriumist uudis, et pere juurest lahkuva vanema puhul arvestame tema maksevõimekust, aga lastega üksi jäänud vanema puhul ei arvestata. Milles seisneb Reinsalu loogika? Justiitsministeeriumi sellise tonaalsusega mõtteviis on täiesti eluvõõras ja üksi last või lapsi kasvatama jääva vanema suhtes selgelt pahatahtlik ja küüniline. Statistika järgi on enamasti naised need, kes jäävad lapsega üksi. Kui need kaks infokildu kokku panna, siis ilmselgelt ei ole Reinsalu plaan kuidagi seotud mõttega, et naised võiksid Eestis rohkem lapsi sünnitada,“ on Künnapas veendunud.