Seotud inimene: 
Seotud piirkond: 

Meesak: meie stabiilsuse tagab selge visioon, EKRE norib tüli ja Keskerakond on kahepalgeline

 

Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak ütles kommentaariks Turu-uuringute värskele erakondade populaarsusuuringule, et Vabaerakonna stabiilsus on seotud visiooni tugevnemisega ja oma tegevuste järjepidevusega. Tema hinnangul näitab EKRE toetuse järsk, neljaprotsendiline langus, et erakond pakub lahenduste asemel tülisid ning Keskerakonna vene valijate arvu vähenemine on keskerakondlaste kahepalgelisuse tulemus.

„Vabaerakond on järjepidevalt kujundanud oma tegevust ise hakkamasaava ja ettevõtliku Eesti toetuseks, mis tähendab muuhulgas head ettevõtluskeskkonda, isikuvabaduste kaitsmist, iseseisvaid ja tugevaid kohalikke omavalitsusi ning paremaid poliitika mõjutamise võimalusi kodanikele. Nimetame seda vabakonservatismiks. Näitame oma tegudega, et soovime teistsugust Eestit: me ei lähe kohaliku elu parteistama, vaid Vabaerakonna liikmed kandideerivad kohalikel valimistel oma kogukonna esindajatena valimisliitudes ning aitame asutada ja rahastada ühiskondlikku kontrollorganisatsiooni Korruptsiooniradar,“ ütles Meesak.

Meesaku hinnangul on EKRE toetuse oluline langus seotud sellega, et erakonnal napib Eesti elu põhiprobleemidele lahendusi. „Võib ju noppida välja provokatiivseid teemasid ja neid eelnõudena Riigikogu menetlusse anda, kuid see ei jäta muljet mõtestatud poliitilise programmi olemasolust. Selline tegevus lasebki erakonna reitingust õhu välja,“ ütles ta.

„Keskerakonna vene toetajaskonna languses on süüdi Keskerakonna vene poliitikuid ise, kes räägivad eestlastele ühte ja venelastele teist juttu NATO, keelepoliitika ja ajaloo kohta. See on poliitiline kahepalgelisus kuubis. Inimesed näevad läbi, kui nendega ollakse järjepidevalt ebasiiras,“ lisas Vabaerakonna tegevjuht.