Uue erakonna algatusrühm viib läbi visioonikonverentsi

Homme, laupäeval  29. märtsil kell 12 toimuval visioonikonverentsil „Kuidas muuta poliitikat?“ on kõne alla Eesti edasised arenguperspektiivid. Konverents toimub Tallinnas, Tallinna Lauluväljakul, Narva mnt 95 ning selle korraldavad Eesti Vabaerakonna Algatusrühm ja Vaba Isamaaline Kodanik.

„Konverentsil püüame selgusele jõuda, kuhu Eesti on suundumas ja milleks on edasiliikumiseks vaja uut poliitilist jõudu. Juba aastaid on viidatud suutmatusele viia ellu suuri reforme, mida lükatakse pidevalt edasi või, nagu osutab viimane valitsusvahetus, need tuuakse ohvriks päevapoliitilistele manipulatsioonidele. Ühiskonnas ei ole praegu tugevat jõudu või survegruppi, kes üritaks neid muudatusi ellu viia ja me näeme sellise jõu järele selget vajadust,“ ütles konverentsi üks peakõnelejaid, Vaba Isamaaline Kodanik esimees Andres Herkel.

Herkeli sõnul ei ole neljale riigiparteile toetuv poliitiline struktuur jätkusuutlik ning on suunatud vaid senisest olukorrast kinnihoidmisele.

„Me tahame sekkuda seal, kus valitseb süsteemne otsustamatus ja stagnatsioonile viiv positsioonihoidmine. Me pakume välja oma lahendused nii poliitilise süsteemi muutmiseks kui ka valdkonnapoliitilistes küsimustes, olgu kõne all siis halduskorraldus, sotsiaal- või maksusüsteem. Praegune poliitiline korraldus on kinni jooksnud ja see tõesti meid enam edasi enam ei vii,“ märkis Herkel.

Konverentsil võtavad lisaks Herkelile sõna Tallinna Ülikooli Eesti Demograafia Instituudi juhtivteadur Allan Puur, sõltumatu ekspert Raivo Vare ning Vabaerakonna toimkondade poolt Lii Ramjalg, Rene Naptal ja Ülo Mattheus

Ettekannetele järgneval paneeldiskussioonil osalevad Jüri Adams, Anzori Barkalaja, Andrei Hvostov, Külliki Kübarsepp ja Jaan Männik.