Pildi autor: Vabaerakond
Seotud inimene: 
Seotud piirkond: 

Vabaerakond alustab rännakutega Põlvast

Vabaerakond alustab 18. jaanuaril Eesti rännakut esimese peatuskohaga Põlva kultuurikeskuses kell 19. Oma kodukoha peremehed ja otsustajad on sealsed inimesed ning kohalikega Vabaerakond rännakul kohtuda soovibki. Et teada saada, mis eestlasi nende kodupaigas tegelikult kõnetab ning kuidas elu väljaspool suuremaid linnu elamisväärsemaks muuta.

“Meie Eesti rännaku esimeseks peatuspaigaks on Põlva. Seal on jutuks elu ääremaal ning oleme õhtu pealkirjastanud provotseerivalt: “Elu ääremaal- kas ainult lollidele ja rikastele?! ”,” võttis Põlva sündmuse kokku Vabaerakonna esimees Artur Talvik. Ta lisas, et mitte keegi ei tunne kohalikke olusid paremini, kui seal elavad inimesed. Ainus võimalus elu maal muuta, on sealset rahvast kuulata ja nendega mõtteid vahetada. “Meie siht on õnnelikud inimesed, seisame jätkuvalt kogukondade Eesti eest!” lisas Talvik.

Esimesel rännakul Põlvas on kohalike päralt Vabaerakonna esimees Artur Talvik, Riigikogu saadik ja sotsiaalkomisjoni liige Monika Haukanõmm, Vabaerakonna maaelutoimkonna esimees Kaul Nurm ning Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juht Üllar Vana. 

Kohtumisel puudutame külaseltside tugevdamist, interneti viimist maapiirkonda, töökohtade tagasi toomist maale ning samuti noorte maale jäämist. Räägime vajaduspõhisest transpordist ja sellest, kuidas tagada lastele võimalus koolis käia kodu lähedal. Arutleme, kas külaseltsid oleksid valmis tagama kogukonnas lastehoiu teenuse ja vanurite abistamise. Veel pakume välja, kuidas võiks lahendada kortermajade renoveerimise probleemi.

Igal kohtumisel teevad kaasa kohalikud meelelahutajad - Põlvas ütlevad sõna sekka Laheda Mutid Lahedalt.

“Vabaerakonna rännak Eesti poliitilisel maastikul algas 20. septembril 2014. Me tulime, et anda Eestile uus arenguimpulss. Selleks aga on muutused hädavajalikud. Poliitiliste otsuste mõõdupuuks oleme võtnud Eesti inimeste heaolu ning teame, et eestlased ei ela ainult suuremates linnades. Eesti on väike, kuid samas piisavalt suur, et paraku peame rääkima ääremaastumisest, linnastumisest ning küladest, mis jäämas inimestest tühjaks,” lisas Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juht Üllar Vana.

Selle tööka roadshow käigus külastame Põlvat, Raplat, Viljandit, Haapsalut, Tartut, Pärnut. Me jõuame Ida - Virumaale, Valka, Sadalasse ning Tapale. Rännaku lõpetab maikuu viimane päev Tallinnas.

Sündmus on tasuta ning kutsutud on kõik kohalikud – oma kodukoha peremehed!