Seotud inimene: 

Vabaerakond: suur toetus kohalikele valimisliitudele näitab mõttelaadi muutust

Uuringufirma Kantar Emor andmetel kavatseb sel sügisel kohalikel valimistel iga neljas inimene anda oma hääle valimisliitudele või üksikkandidaatidele. Vabaerakonna juhatuse liige Kaul Nurm näeb selles Eesti inimeste selja sirgeks löömist.

„On aeg asendada parteikeskne üleriigiline otsustamisstiil iseseisva kodaniku panust väärtustava otsustamisega. Kohalike kodanike valimisliidud veavad seda muutust. Kohalikul tasemel pole erakondlik kuuluvus oluline ja erakonnanimekirju pole vaja. Oluline on hoopis tahe ja võime kohalikku elu arendada koos oma kogukonnaliikmetega, ilma partei-ideoloogilise klähmimiseta,“ ütles Nurm.

Nurme sõnul on inimesed hakanud mõistma, et kohalik ja riiklik poliitika on erinev ja sellest johtuvalt ka valija otsused Riigikogu ja kohaliku omavalitsuse valimistel peavad erinema.

„Jõukad ja iseseisvad omavalitsused ei tekki, kui parteid kasutavad kohalikku tasandit pelgalt oma võimu mahu suurendamiseks. Vabaerakond seisab kohalike inimeste huvide kaitsel ja ei sekku valimisliitude tegevustesse, küll aga kandideerivad Vabaerakonna liikmed valimisliitudes üle-Eesti oma kogukonna esindajatena,“ ütles ta.

Täna avalikustatud andmetel on eriti suur valmidus valimisliitudele oma hääl anda maal: alevikes ja külades on see 49,2%, väiksemates linnades 23,8, Tartus, Pärnus, Narvas, Kohtla-Järvel 21,2% ning Tallinnas 11,6%. Üle-eestiline tulemus on aprilli seisuga 27,3%.

Kohalikud valimised on 15. oktoobril ja väga palju valitakse täiesti uutele omavalitsustele vallajuhid. Vabaerakond julgustab kohalikke inimesi oma kohalike asjade otsustamiseks valimisliite moodustama ja kohalikke valimisliitudele hääl andma.