Pildi autor: Kaja Vajak. Esinduskogu. 10. oktoober 2015

Vabaerakonna esinduskogu asub 2019. aasta valimisprogrammile vundamenti laduma

Sel reedel ja laupäeval Viljandimaal Sammulis kogunev Vabaerakonna üheksas Esinduskogu  suunab oma põhilise teraviku 2019. aasta valimisprogrammi raamide seadmisele, ütles esinduskogu esimees Jaanus Ojangu.

Vabaerakond tahab, et meil oleks ise hakkama saavate inimeste Eesti ja oluline on selleks ettevõtlikkuse toetamise küsimustele vastused leida. Vabaerakonna eeskätt väikeettevõtlusele suuremate võimaluste leidmise arutelu veab väikeettevõtja, Tartu piirkonna juht ja erakonna juhatuse liige Vahur Kollom.

Teine peateema sel esinduskogul on Eesti inimeste tervis ja terve olemine, mis Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmme sõnul tähendab füüsilist, vaimset ja sotsiaalse heaolu seisundit, mitte ainult haiguse või vaevuse puudumist. Arutatakse erinevate lahendusvõimaluste üle olukorras, kus meie meditsiini rahastamise jätkusuutlikkus on küsitav.

Laupäeval valib Vabaerakonna esinduskogu omale uue eestseisuse. Vabaerakonna esinduskogu juhib erakonna tegevust üldkoosolekute vahelisel ajal ja sinna kuuluvad piirkondade ja toimkondade esindajad, Riigikogu saadikud ja erakonna juhatuse liikmed.