Üllar Vana valiti 5. novembril 2017 Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juhiks
Seotud piirkond: 

Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juht on Üllar Vana

Pühapäeval pidas Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkond oma üldkogu Võrus Pubis 17. Piirkond valis omale viieliikmelise juhatuse, esimehe ja esinduskogu esindajad.

Piirkonna juhatusse valiti Üllar Vana, Kati Kongo ja Kristi Varul Põlvamaalt, Tanel Valk Valgamaalt ja Urmas Ott Võrumaalt. Juhatus kinnitas ühehäälelt piirkonna juhiks Üllar Vana. Vana on 36 aastane, abielus ja kolme poja isa, ta kuulus ka eelmisesse Kagu-Eesti piirkonna juhatusse.

Üllar Vana sõnul on Vabaerakonna jaoks Kagu-Eestiski hetkel olulisim ülesanne valmistumine järgmise Riigikogu valimisteks. „Peame väärtustama erakonna liikmeks olemist,“ ütles Vana. „Ma tunnen, et meie mõtteviisiga inimesi on siinkandis palju ja nüüd on vaja teha tööd selle nimel, et mõttekaaslased liitusid meie erakonnaga,“ selgitas ta.

Üldkoosolekul tehti kokkuvõtteid kohalike valimiste tulemustest, valimisvõitluses osalesid vabaerakondlased ka Kagu-Eesti omavalitsustes just valimisliitude koosseisudes. Räägiti järgmisest aastast ja 2019. aastal toimuvatest Riigikogu valimistest.

Üldkogu järel toimus Vabaerakonna esimehe Artur Talviku eestvedamisel kohtumisõhtu piirkonna liikmete ja kohalike inimestega. Vabaerakonna avalik üritustesari "100 särtsu Eesti ellujäämiseks" pakkus kuulajaskonnale Vabaerakonna mõtteid ja nägemusi tuleviku Eestist. Üritusel vastas kohaolijate küsimustele ka Mõnistest pärit Riigikogu liige Monika Haukanõmm, kellelt küsiti eeskätt sotsiaal- ja tervishoiuteemadel.    

Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonda kuulub 64 liiget Valgamaalt, Võrumaalt ja Põlvamaalt.

Lisainfo:
Üllar Vana
56608076
Ullar.Vana@vabaerakond.ee