Seotud piirkond: 

Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna uus esimees on Enn Rähn

Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna liikmed pidasid 25. märtsil Pärnu Jahtklubis üldkoosoleku, kus tehti kokkuvõte poliitikaaastast ja valiti uus juhatus ja esimees. Üldkoosolekul valiti esimeheks Enn Rähn ja juhatuse liikmeteks Fredy Vabrit, Rein Prins, Kerli Luht ja Jaanus Ojangu. Enn Rähn on ettevõtjast vanaisa kellel on neli last ja kümme lapselast. Ta on olnud Pärnu-Jaagupi alevinõukogu liige 1973-1980 ja pikaaegne Pärnu Jahtklubi juhatuse liige.

Erakonna esimees Andres Herkel rääkis kokkutulnutele poliitilisest olukorrast ja tutvustas fraktsiooni poolt Riigikogus algatatud seaduseelnõusid ning esitatud arupärimisi. Elav diskussioon tekkis käesoleva haldusreformi absurdsete haldusterritoriaalsete plaanide üle. Nagu näiteks on praeguste otsuste järgi Pärnuga mitte liituvad sisulised eeslinnad, nii need asumid, mis on praeguse Tõstamaa valla piirides ja ka Sauga vallas. Herkel tõi näiteid erinevatest murelugudest ka mujal Eestis.

Vabaerakonna esimeheks kandideeriv Artur Talvik rääkis erakonna tulevikuväljavaadetest oludes, kus meid kõiki ootavad ees muutused seoses tehisintellekti jõulise kasutamise ja praeguste töökohtade automatiseerimisega. Oluline osa Talviku visioonist sisaldas veendumust, et tuleb paremini ja selgemalt erakonna seisukohti inimestele kommunikeerida.

Räägiti ka kohalikest valimistest sel sügisel. "Vabaerakonna liikmed osalevad valimistel oma kodukandi või kogukonna valimisliitudes, nii ka Pärnus ja Pärnumaal, lähtudes veendumusest, et kohalikku elu valdades ja linnades peavad juhtima just inimesed kohapealt ning mitte parteide keskkontoritest." leidis Enn Rähn. Oluliseks peab ta piirkonna atraktiivsuse kasvu "Pärnu vajab korraliku lennujaama koos ühendustega ja konverentsiturismi veelgi jõulisemat arendamist" tõi Rähn välja olulisima tuleviku Pärnus.

Vabaerakonna Pärnumaa piirkonda kuulub 57 liiget.