Seotud inimene: 

Vabaerakonna sünnipäeval on kesksel kohal tehisintellekt

Vabaerakond peab täna oma kolmandat sünnipäeva. Sündmus toimub Mektorys ning on tänavu inspireeritud tulevikutehnoloogia ahvatlustest. Otsime koos külalistega vastust intrigeerivatele küsimustele, kas robotil on maailmavaade ja mis saab poliitikast robotite ajastul.

„Tehnikal on meie igapäevaelus järjest suurem roll ning mitmed seni mehitatud töökohad, milles me ei osanud mõni aasta tagasi tehnika osalust ettegi näha, ongi täna väga edukalt tehniliste lahendustega kaetud. See on ühelt poolt innovaatiline, edasiviiv ja säästlik, kuid pikemas plaanis võib kujutada ohtu meie igapäevasele hakkamasaamisele, püsima jäämisele ja miks mitte ka identiteedile,“ tutvustas sündmuse kontseptsiooni Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak ning lisas, et sünnipäeval keskendume siiski tumeda stsenaariumi asemel fantaseerimisele ja tuleviku tehnikalahenduste integreerimisele igapäevaellu.

Vabaerakonna kolmas sünnipäev toimub Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja Ettevõtluskeskuses Mektory ning on inspireeritud tehisintellekti-temaatikast. „Oleme sündmuse pealkirjastanud intrigeerivalt: kas robotil on maailmavaade ning milline võiks olla tehisintellekti roll poliitikas. Muuhulgas arutleme, kes robotile maailmavaate programmeerib, kas inimene võib kaotada kontrolli tehisintellekti üle ning kas me soovime, et tehisintellekt teeks ka poliitilisi otsuseid, kujundaks strateegiaid või tahame selle otsustusõiguse siiski endale jätta,“ lisas Meesak. 

Nendel teemadel arutlevad Vabaerakonnaga koos Riigikantselei strateegiabüroo nõunik Marten Kaevats ning Lextali advokaat Rauno Kinkar, kes omab praktilist kogemust tehisintellekti õiguslikus reguleerimises.

„Me toome lisaks roboti maailmavaatele juurde ka tuleviku töökohtade temaatika ehk kuidas tehnika areng mõjutab meie tööd tulevikus. Kas ja kui palju inimesi tulevikus üldse tööd saab ja kas on oht, et tehisintellekt ja tehnika asendab kunagi iseseisvalt mõtleva inimese. Tuleviku töökohtade teema on juba varem jutuks olnud ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise kontekstis ning ka tehnilisest vaatest IT asjatundjate pilgu läbi,“ võttis sündmuse kokku Meesak.

Kutsed toimetasime külalistele kätte pakidrooniga.

Sündmusest teeb otseülekande Delfi TV algusega kell 18:30.