Seotud piirkond: 

Vabaerakonna tegevjuht reitingutest: tasakaalukas loodussõbralik eluviis kogub populaarsust

Vabaerakonna tegevjuhi Märt Meesaku sõnul on täna avalikustatud uuringu tulemus ehk üle 11-protsendiline toetus tunnustus erakonna aktiivsele tegevusele avatud demokraatia, loodushoidu, läbipaistva ja korruptsioonivaba riigivalitsemise ning kohalike kogukondade otsustusõiguste kaitsmise eest.

„Algatasime Riigikogus riikliku debati metsahoiu teemal ja korraldasime meeleavalduse, et näidata vastumeelsust valitsuse metsapoliitikale, mis näeb metsi üksnes rahanumbrina. Vabaerakond soovib taastada lammutatud tasakaalu majanduse ja loodushoiu vahel ning näeb looduses ka suurt kultuurilist väärtust,“ ütles ta.

Meesaku sõnul iseloomustab Vabaerakonda tasakaalukas „Aru pähe!“ suhtumine ühiskonna ees seisvatesse probleemidesse. „Eesti ühiskonda närib läbiv konflikt avatuse ja oma juurte hoidmise vahel. Selle konflikti lahendamine on üks suurimaid väljakutseid Eesti poliitikas ja Vabaerakond pakub siin tasakaalu hoidvat vabakonservatiivset lähenemist. Oleme alustanud programmi uuendamisega ning kavatseme pakkuda tulevastel Riigikogu valimistel väga tugevat alternatiivi,“ ütles ta.

„Valitsuskoalitsiooni toetuse langus ja roheliste tõus olid mõlemad ettearvatavad. Valitsuse juhtpartei on küll vahetunud, kuid käitumine ja partnerid on siiski samad ning loodusest hooliva eluviisi populaarsus tõuseb,“ lõpetas Meesak.