Pildi autor: Vabaerakond

Vabaerakonna värske majandusprogramm toob esile teenusmajanduse

Nädalavahetusel, 26. ja 27. jaanuaril toimunud Vabaerakonna üheteistkümnendal Esinduskogul kinnitati majandusprogrammi põhialused, mis tuginevad inimese vabadusele tegutseda ja tagada enda ja oma pere toimetulek bürokraatiavabalt.

Kohtumise põhirõhk oli suunatud Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistele ning erakonna programmi koostamisele, mille oluline osa on nädalavahetusel  esinduskogul vastu võetud majandusprogramm.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul on programmitoimkond teinud sisukat tööd ning valmimas on põhjalik erakonna programm. „Vabaerakond on järjepidevalt teinud tugevalt tööd Eesti poliitilise süsteemi avatumaks muutmiseks, valitsemise detsentraliseerimiseks ning korruptsiooni vastu võitlemiseks, sellega me jätkame. Vabaerakonna vaade majandusele on inimkeskne, tagades Eesti inimeste heaolu, kultuuri ja turvalisuse,“ rääkis Talvik. „Meie vaates Eesti majandus on moodne teenusmajandus.  Soovime jõuliselt vähendada tööjõumakse ning võimaldada pere- ja väikeettevõtete arengut.“

Sellest inspireerituna jätkab Vabaerakond ettevalmistusi 2019. aastal toimuvateks Riigikogu ning Euroopa Parlamendi valimisteks. Vabaerakonna esinduskogu juht Monika Haukanõmm ütles, et teise olulise teemana täpsustati erakonna põhisõnumeid valimiskampaaniaks. “Mõlemal eelseisval valimisel paneb Vabaerakond välja tugevad kandidaadid ja selged sõnumid, kuidas elamisväärset elu igas külas tagada,“ lubas Haukanõmm.

Esinduskogul leiti, et ühiskond ei kannata praegust käskude-keeldude poliitikat välja ja Vabaerakond seisab kindlalt inimeste kiusamise vastu. „Näeme Vabaerakonna toetajatena inimesi, kes tahavad rohkem ise otsustada, kes soovivad vähem riiklikku ülereguleerimist ning peavad oluliseks vähendada ametnike armeed,“ märkis Haukanõmm.

Vabaerakonna esinduskogu on üldkoosolekute vaheline esindusorgan, mis käib koos neli korda aastas. Esinduskokku kuuluvad fraktsiooni ja juhatuse liikmed ning toimkondade ja piirkondade esindajad üle Eesti.