Vahur Kollom
Pildi autor: Kalev Lilleorg
Seotud inimene: 

Vahur Kollom: Pikhof üritab kaaperdada tasuta lasteaiakohtade eelnõu

Vabaerakonna eelnõu tasuta kodulähedaste lasteaiakohtade tagamiseks üritab sotside teenena näidata Helju Pikhof, kel ei õnnestunud eelnõud kaitsta isegi enda erakonnakaaslaste ees. Neljapäeva õhtul, kui esimese lugemise oli läbinud Vabaerakonna eelnõu kodulähedase tasuta lasteaiakoha tagamiseks kõigile lastele, väitis Pikhof meediale nagu oleks tema eelnõu ettekandjana kaitsnud sotside algatust. "On hea meel tõdeda, et erakondadel on olemas teatud küsimustes ühisosa," märkis Tartus Vabaerakonna nimekirjas kandideeriv Vabaerakonna tegevjuht Vahur Kollom.

"Pikhofile peab aga meelde tuletama kahte fakti, esiteks, et tasuta kodulähedase lasteaia kohatasu tagamise eelnõu oli siiski Vabaerakonna oma ja teiseks, sotsid olid Tartus võimul ja ei suutnud teha lasteaia kohatasu langetamiseks mitte midagi." Tartu linna lasteaiatasud on täna Eesti ühed kõrgemad ning linnavõimul puudub igasugune tahe olukorda muuta, lisas Kollom.

Neljapäeval üritasid 41 saadikut põhja lasta Vaberakonna eelnõu, mis taganuks igale lapsele kodulähedase ja tasuta lasteaiakoha. Teiste seas jätsid eelnõu poolt hääletamata sotside fraktsiooni liikmed Barbi Pilvre, Helmen Kütt ja Jaanus Marrandi, saalist otsustasid hääletuse hetkel puududa Marianne Mikko ja Rainer Vakra. Esimesele lugemisele jõudnud ettepaneku soovitas tagasi lükata ka Keskerakonna juhitav kultuurikomisjon. Juba komisjonis hääletasid tasuta lasteaiakohtade vastu Aadu Must ja Toomas Väinaste Keskerakonnast, Heidy Purga Reformierakonnast ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits Isamaast. Häältega 50:41 läbis Vabaerakonna eelnõu siiski esimese lugemise ja tasuta kodulähedase lasteaiakoha arutamine riigikogus jätkub.