Seotud inimene: 

Heli Künnapas: Eesti Vabaerakond valis tuleviku!

04/10/2018Pärnu Postimees

Pühapäeval tegid vabaerakondlased Raplas ajalugu: toimus Eesti esimene erakonna liikmete kokku kutsutud erakorraline üldkoosolek. Kui see lõppes, oli aga saalis tunda, et me valisime tuleviku. Ühise tuleviku.

Vabaerakonna uueks esimeheks sai Kaul Nurm. Kui osa pärnumaalasi küsib, kes ta on, siis Lõuna-Eestis kogus Nurm eelmistel riigikogu valimistel 1315 häält. Ta oli üle 20 aasta Eesti talupidajate keskliidu peadirektor.

Nii on linnapiiridest väljapoole jääv elu ja sellega seotu talle väga tuttav. Kas küsimused Nurme isiku kohta näitavad, et küsijad ei puutu maaeluga kokku?

Just sellest teemade ringist kujuneb praegu Vabaerakonna lipulaev. Esiteks, sest võimuerakonnad on siiani tõestanud, et keskmise eestlase hakkamasaamist parandavaid otsuseid ei suudeta teha. Teiseks saab Vabaerakond neist teemadest rääkida, sest me oleme usutavad.

Uue juhatuse koosseis tõestab veel rohkem, et Vabaerakonda kuuluvad inimesed, kes ei sõltu partei toiduahelast, vaid saavad teha omi otsuseid vabalt. Need on inimesed, kellel on töökoht ja elukutse. Reaalset elu elavad inimesed mõistavad probleeme, mille kohta nad otsuseid või ettepanekuid peavad tegema.

Eesti elu läheks paremaks, kui meil oleks vähem elukutselisi poliitikuid, kes peavad välja sõeluma vaid ideed, mis valijatele peale lähevad, ja seejärel vaid populaarseid otsuseid tegema, sest sellest sõltub eluaegse poliitiku rahakott.

Pühapäevase koosoleku eel tõestas Nurm korduvalt soovi ja oskust organisatsiooni juhtida. Nii võin praegu kinnitada, et juhatuses on tublid, aktiivsed ja professionaalsed inimesed, kuid kaasarääkimise võimalused on suuremad piirkondadeski.

Paljud mõttekaaslased on vihahoos öeldud sõnade pärast vabandust palunud. Koostöösoov eksisteerib ja seda on vastamisi kinnitatud. Viimaste kuude suurim pluss minu meelest oli mõistmine, milline koostöövõime ja inimpotentsiaal on meie erakonnas.

Just see pani erakorralise koosoleku korraldamise ajal silma särama. Selle ühise jõu tunnetamine äratas ja motiveeris vabaerakondlasi. Andis taas usku, et kõik on võimalik ja poliitika ei ole vaid elukutseliste poliitikute räpane mängumaa.

Vahva oleks, kui Eesti poliitikas üldiselt see toimikski. Et on üks eesmärk ja siis koos tegutsetakse. See on ju võimalik, kui isiklikud ambitsioonid veidi kõrvale jätta ja eesmärgiks seada mõne probleemi lahendamine. Vabaerakondlased läbisid poliitilise koostöökatse edukalt ja nüüd oleme valmis oskusi ja kogemusi jagama ning laiemalt koostööd jätkama!

Vabaerakonda läheb Eesti poliitikas vaja, et oleks esindatud suurem hulk ühiskonnarühmi ja püsiks eluterve poliitiline konkurents. Äärmuslikud ja populistlikud ideed pole meie teema. Loodame targale ja teadlikule valijale.

Nii nagu Vabaerakond sai uue võimaluse tõusta, on võimalik meil ühiselt Eesti elu üha parandada, kui poliitikas osaleb üha rohkem inimesi, kes elu mõistavad.