Peaminister Ratas sai kurjaks: ütlete, et üks osa riigikogust täidab mingi teise riigi üle

Uudised10.04.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige, korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Andres Herkel pidas riigikogu suures saalis maha sõnasõja peaminister Jüri Ratasega. Herkel ütles oma kõnes, et Jüri Ratast segab Keskerakonna “Kremli-poolne tiib”. See tõmbas Ratasel hetkega pulsi üles.

“Härra Herkel, te olete minust olnud kauem poliitikas. Te ütlete lause, et see oli vale otsus, et ei valitud 2016 Vabaerakonda ja valiti kremlipoolne tiib. Väga ränk süüdistus! Tähendab, te ütlete, et siin saalis on inimesed, kes teenivad Kremlit, mitte Eesti Vabariiki ja sini-must-valget. Minu meelest see on nagu üle piiri minek. Jah, ma saan aru, et te ründate siin minu erakonnakaaslasi, aga te ründate siin ka riigikogu liikmeid. Te ütlete, et üks osa riigikogust täidab mingisuguse teise riigi ülesandeid. Jumala pärast, kui see on nii, siis andke need süüdistused sisse meie instantsidele, meie kontrollorganisatsioonidele. Ma ei usu, et see on nii. Ma kaitsen neid inimesi,” lajatas peaminister Herkelile.

Herkel ei jäänud vastust võlgu. “Austatud peaminister! Me võime vaielda selle üle, mis on Kremli-meelne või mis on Kremli-poolne, aga teil on tulnud siin korduvalt klattida ja te ei ole tegelikult hakkama saanud oma erakonnakaaslaste erinevate tegude ja väljaütlemiste põhjendamisega erinevates olukordades. Ma toon näite sellest, kuidasmoodi Yana Toom on käinud Süürias, rikkudes arusaadavat Euroopa riikide põhimõtet, et sellist diktaatorit ja selliste tegude toimepanijat ei külastata. Ta on seda teinud. Ja ka siin riigikogus istuv kolleeg on Tallinna linna meedias esinenud avaldusega, kus ta ütleb, et “orjalik Eesti teenib uut suverääni, USA-d”. Kuidas seda teisiti nimetada kui see, kuidas mina nimetasin?”

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.