2024.05.26
yldkogu

Vabaerakond on tagasi!

Eesti Tulevikuerakond pidas pühapäeval, 26 mail korralise üldkogu Tallinnas. Erakonna üldkogu kinnitas uue põhikirja, mille järgi muudeti erakonna nimi Vabaerakond Aru Päheks.

Üldkogu valis ka uue viie liikmelise juhatuse ja kahe liikmelise revisjonikomisjoni. Juhatusse osutusid valitus Märt Meesak (ettevõtja ja endise Eesti Vabaerakonna tegevjuht, asutajaliige), Ats Miller (kirjanik, endise Eesti Vabaerakonna asutaja liige), Ain Ostra (maapiirkonna ettevõtja, endise Eesti Vabaerakonna juhatuse liige), Urmet Külaots (majandus ja IT valdkonna spetsialist ja endise Eesti Vabaerakonna Tartu piirkonna aktivist) ning Piret Ilves (teenindusvaldkonna töötaja, kogukonna aktivist).

Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Viktoria Lukats (kunstnik, õpetaja, kogukonna aktivist ja endise Eesti Vabaerakonna Nõmme piirkonna eestvedaja) ja Fredy Vabrit (logistika spetsialist, endise Eesti Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna juht)

 

esimees

Juhatus valis endale aastaks juhatuse esimehe, kelleks sai ühe häälselt Märt Meesak. Meesak on ettevõtja, kuulunud kolmel korral endise Konguta valla volikokku ning olnud selle esimees neli aastat. Mitmekordne endise Eesti Vabaerakonna juhatuse liige, aastatel 2016-2018 erakonna tegevjuht. Meesak kuulub täna EVEA (Eesti Väike- ja keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni) kus ta on volikogu ja juhatuse liige.

Värskelt esimeheks saanud Meesak rääkis Vabaerakonna suurimast väljakutsest, milleks on vajadus taastada rahva usaldus meie poliitikute vastu. Vabaerakond näeb vajadust lõpetada ära poliitikute arrogantne monoloog ning hakata pidama rahvaga dialoogi. “Eesti poliitiku sõna ei maksta midagi! Võim, ametikoht ja erakonna reiting maksab! Maksab truudus erakonna juhtkonnale, mitte truudus Eesti riigile ja rahvale. Hirm mitte tagasivalimise ees halvab terve mõistuse ja viib aru peast.” leidis Meesak oma erakonna liikmetele peetavas kõnes. Lisaks kutsus Meesak oma kõnes üles meid ringi vaatama ja mõistma: “On ilmselge, et seisame võimsate väljakutsete keskel, mitte enam isegi lävel. Me ei saa enam ühiskonnana valitsejate eneseimetluses edasi vegeteerida.”

 

juhatus

Meesak tõi välja ka Vabaerakond Aru Pähe selged hoiakud: “Me usaldame oma inimesi ja Eestimaa rahvast. Vabaerakond austab meie esivanemate aastatuhande pikkustel kogemustel ja tarkustel praktikaid, et sellel väikesel kuid armsal maalapil ellu jääda. Rohkem otsustesse kaasatud ja poliitikute toetustest mitte sõltuvad inimesed on julgeoleku garant. Jätkusuutlik külaelu, rohkem suitse taludel, lugupidav suhtumine loodusesse ning maapiirkondades ettevõtliku elustiili viljelev ise hakkama saav vaba rahvas on parim julgeoleku tagatis!” võttis Meesak kokku erakonna sõnumi valijatele.

Liikmeid tervitas ka online ülekandega endine Eesti Vabaerakonna esimees Artur Talvik. Erakonna üldkogu kinnitas lisaks programmilised alged ehk manifesti millega saab tutvuda erakonna kodulehel www.vabaerakond.ee

Eesti Tulevikuerakond tekkis Eesti Vabaerakonna ja Elurikkuse erakonna liitumisel 2020 aastal. Eesti Vabaerakond tekkis 20. september aastal 2014 ning enne seda oldi aktiivsed MTÜ Vabaerakonna Algatusrühma ning MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik kodaniku liikumiste kaudu aastast 2011. Eesti Vabaerakond sai 2015 aasta riigikogu valimistel 49883 Eestimaa inimese toetuse, mis andis 8 mandaati. Sama aasta juuniks oli erakonna toetus 19%, mis jäi ka toetuse tipuks.