Rail Balticu tasuvusuuringus haigutab 4 miljardi suurune auk, kas tahtlik?

Uudised05.09.2018

RB Rail AS on nüüdseks läbi töötanud aasta alguses Avalikult Rail Balticust poolt avaldatud RB tasuvusuuringu 4 miljardilise vigade analüüsi. Pooltel on jäänud erimeelsused veel eksimuste osas, millede maht jääb alla 0.1 miljardi.

Ilmneb, et Avalikult Rail Balticust töö põhiseisukohtades pole RB Rail vigu leidnud ning pooltel on erimeelsused veel valearvutuste osas, millede maht jääb alla 0.1 miljardi euro.

Avalikult Rail Balticust toob välja, et lõviosale nende ekspertide poolt koostatud arvutustest pole RB Raili esindaja Aivar Jaeski vastuväiteid esitanud ning tänu RB Rail AS-i analüüsile võib võivad nad oluliselt suurema kindlusega järeldada, et Rail Balticu projektile koostatud EY tasuvusuuringus on raudtee tulusid põhjendamatult suurendatud vähemalt 4 miljardi euro ulatuses. Avalikult Rail Balticust hinnangul on praegusel kujul jätkamine teadlik edasiminek projektiga, mis on Eestile kahjulik.

Allikas:

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.