Riigikogu istungit seganud Sester mõnitas Jüri Adamsit

Uudised12.12.2018

Riigikogu 12. detsembri istungil lobises isamaalasest respublikaan Sven Sester nii kõva häälega üle saali, et istungi juhataja Eiki Nestor pidi endist rahandusministrit korrale kutsuma, kuna tolle jutuvada segas parasjagu kõnet pidanud Jüri Adamsit. 

“Ma vabandan Jüri Adamsi ees! Sven Sester, sul on nii võimas hääl, et isegi kui sa sosistad, on see ettekandjale kuulda. Austame Jüri Adamsit antud juhul. Palun jätkata!” kutsus Nestor isamaalast korrale.

Kõnet jätkanud Adams märkis seepeale naljatlemisi, et teda Sven Sesteri kõva hääl ega tema muu tegevus riigikogus ei häiri. “Ma ei räägi kindlasti mitte sellepärast siin, et ma loodaksin Sven Sesterile midagi selgeks teha nendest asjadest, mida ta siiamaani ei ole taibanud. Aga mina räägin praegu põhiliselt nendele, kes tahavad kuulata,” märkis Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige ja parlamendi põhiseaduskomisjoni aseesimees Jüri Adams.

Sesterile ei andnud Adamsi sõbralik, saalis naerupahvaku põhjustanud torge aga rahu ja ta palus Nestorilt repliigiks sõna. 
“Kuulasin väga tähelepanelikult Jüri Adamsi n-ö lugu sellest, mis ta kaheksa minuti jooksul, täiendava kolme lisaminutiga püüdis rääkida. Ta tõi mitu korda välja mõiste “ideoloogia”. Ma ei saanud täpselt aru, mis ideoloogiat Jüri Adams peab silmas. Ja kindlasti võtaks kokku tema enda sõnadega, mis ta ütles, et “ma ei oska siin midagi ütelda” – nii Jüri Adams tsiteeris ennast. Nii et ma arvan, et see on kõige tähtsam selle asja kokkuvõte tänases päevas tema kaheksaminutises jutus,” mõnitas Sester.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.