Riigikogu liikmete kuluhüvitisi peab vähendama

Pressiteade07.05.2019

Taas on käes see kevadine aeg iga nelja aasta järel, kui riigikogulased asuvad esimesest päevast aktiivselt kasutama seniste seadustega neile määratud hüvesid.

Vabaerakonna fraktsioon esitas eelmises Riigikogu koosseisus eelnõu, mille eesmärgiks oli vähendada Riigikogu liikme tööga seotud kulude hüvitamist, eelkõige langetada kuluhüvitiste määra 10%-ni Riigikogu liikmete ametipalgast. Sama eelnõuga sai tehtud ettepanek välistada kuluhüvitiste kasutamise sõiduautode liisingumaksete tasumiseks, sest nende maksete korvamine pole põhjendatud.

“Liisingumaksed valmistavad ette auto jääkväärtusega väljaostmist ja erinevalt kütusekulust pole saadikutele nende maksete korvamine põhjendatud,” kommenteeris aastate jooksul toimunud olukorda Vabaerakonna aseesimees Elo Lutsepp ja lisas “et, kuna kehtiv kuluhüvitiste piirmäär on sedavõrd kõrge, tekib ahvatlus kasutada seda raha mittesihtotstarbeliselt nii parteilistes kui ka isiklikes huvides.“

Vabaerakonna juhatus leiab, et kuluhüvitise kasutamine liisingumaksete tasumiseks on riigi raha raiskamine ja peab endiselt vajalikuks olemasoleva korralduse muutmist. Samuti toetame kuluhüvitiste vähendamist. Loodame jätkuvalt, et Riigikogu käesolev koosseis võtab kuluhüvitiste teema siiski millalgi kalevi alt välja.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.