Haukanõmm: Kallas võiks siis selgelt öeldagi, et tervishoid olgu kättesaadav ainult rikast

Uudised12.04.2018

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees, Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Monika Haukanõmm kirjutab sotsiaalmeedias, et kui Eestis on üldse midagi hästi, siis on see ühtluskool, kus iga laps saab väga hea hariduse, ja solidaarne tervishoid.

“Solidaarsus tervishoius peab jääma ja on ülimalt ohtlik rääkida erakindlustuse põhisest süsteemist, mida pakkus välja kohe ametisse määratav Reformierakonna uus juht Kaja Kallas. Tule taevas appi! Öelgu siis otse, et tervis ja ravivõimalused peavad olema kättesaadavad ainult rikkamale osale ehk 20% elanikkonnast. Kui meie inimestel on raskusi isegi omaosaluse tasumisega, siis on täiesti vastutustundetu rääkida eratervishoiust,” on riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Haukanõmm nördinud.

Haukanõmm rõhutab, et olemasolevat süsteemi ei tohi elevandi kombel kristallipoes käitudes lõhkuda. “Jah, seda on vaja parandada. Tagajärgedega võitluselt liikuda ennetusele, suurendada perearstide rolli, luua ja kasutada e-teenuseid, tervist soodustava keskkonna loomine ja inimeste eluviiside muutmine. Tervis algab suuresti inimesest endast, aga haigestudes ja abivajaduse tekkides peab tulema appi solidaarsusele tuginev tervishoiusüsteem,” rõhutab vabaerakondlane.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.