Saadik kohtus valijatega: vanem proua leidis, et mul ei ole südametunnistust ja noorem pro

Uudised28.05.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru kirjutab sotsiaalmeedias oma kohtumistest Tartu valijatega. Riigikogu saalitööst vaba nädala jooksul vestles Aru mitmete erinevate inimestega.

Kõigepealt peatas mind üks vanem proua, kes leidis, et mul pole südametunnistust ja pidas mind vastutavaks eakamatele osaks saavate viletsate elamistingimuste pärast. Püüdsin küll öelda, et ma olen masinavärgis nii väike mutter, et minust ei sõltu midagi, aga ta ei lasknud mul end vabandada. Tema silmis olin vastutav ja tal on omamoodi õigus: kõik, kes kuuluvad keskvõimu ringkonda, on ju vastutavad. Inimene ei pea tegema ja sageli ei teegi vahet koalitsioonil ja opositsioonil, seadusandlikul- ja täidesaatval võimul. Jutuajamine oli pikk, aga lahendusteni ei viinud.

Veidi aja pärast peatas mind tegusa olemisega naisterahvas. Pikema sissejuhatusega teatas ta, et noori kasvatatakse valesti. Noortele oleks vaja töökasvatust ja kohustusi, mitte aga lõputult vabadusi ja puhkust. Kust see kohusetunne ja arusaamine, et igaüks peab ise enda tehtu eest vastutama, muidu tulema peaks? Üleüldist viitsimatust ja tahtmatust vastutada pidas proua üheks praeguse aja hädade põhjuseks. Isegi selle viimasel ajal palju räägitud riigireformi suurim idee peaks tema veendumuse järgi olema nõudmine, et igaüks teeks korralikult oma tööd ja vastutaks siis ka töö tulemuse pärast. Sain ja saan seisukohaga igati nõustuda, aga mul puudub lahendus, kuidas olukorda parandada. Ei usu, et siin piisaks vaid sõnadest,” kirjeldab Aru.

Aru tunnistab, et hakkab aru saama, et mitu aastat saadikuna riigikogus viibki inimese kaugemale tavalisest argielust. “Sest saadikutöö Toompeal pole kindlasti tavaline argielu, see on siiski hoolitsetud, turvatud, etteaimatav ja muretu. Selle kiitmist ei pea häbenema, vaid tuleb tänulik olla neile, kelle usaldus on väljavalituile selle staatuse kinkinud. Mina olen igatahes siiralt tänulik. Võin oma valijatele kinnitada: olen püüdnud teha parimat, et keegi, kes oma hääle mulle andis, ei peaks end seepärast halvasti tundma,” rõhutas Aru.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.