Sirje Kiin: Valime täna tuleviku, mitte mineviku!

Arvamus30.09.2018

Sirje Kiini kõne Eesti Vabaerakonna erakorralisel üldkoosolekul Raplas 30.09.2018.

Head erakonnakaaslased!

Me oleme täna siin, et valida oma erakonnale tulevik, mitte minevik. Me oleme jõudnud siia punkti ühelt poolt mitmel objektiivsel põhjusel, mis pole sõltunud meist, EVA liikmetest ega meie juhtidest. Nimetan need objektiivsed põhjused.
Iga organisatsioon jõuab oma arengus ühel hetkel sellisesse seisu, kus enam ei vii edasi see, mis meid siia tõi. Meie areng vajab kvalitatiivset, tugevat tõuget, et praegusest stagnatsioonist väljuda ja uue energiaga edasi liikuda.

Me oleme kaotanud valija silmis oma uudsuse ja usalduse, me oleme üldiseltki stagneerunud Eesti poliitikas juba parasjagu tuntud näod ja meile esialgu antud usalduskrediit on paraku ammendunud.

See on meie tänase seisu objektiivne taust ja osaline sisekriisi põhjus.

Aga meil on kahjuks ka terve rida subjektiivseid, meist igaühest ja eriti meie senistest juhtidest või õigemini juhitamatusest johtuvaid põhjuseid, miks me enam vanaviisi ei saa edasi minna. Me ei saa isegi mitte edasi eksisteerida ilma erakonna juhtimist otsustavalt muutmata.

Meie toetusreiting on langenud juba pikka aega. Langus algas tegelikult juba üleeelmise juhatuse ja juhi ajal, (kes pürib nüüd paraku taas juhiks), see langus pole juhtunud ühtäkki sel suvel või 13. augustil mingi ajaleheartikli või “pahade mässuliste” või erakonna väidetavate “kaaperdajate” tõttu või mõjul. Mingitel vandenõuteooriatel või paranoiadel pole siin kohta ega vähimatki õigustust.

Väga paljud meist tundsid ja tunnevad juba ammu muret erakonna juhitamatuse, liikmete vähese kaasatuse, paljude tublide liikmete lahkumise, madala toetuse, toimkonna tööde mitte-kuhugi-väljajõudmise, tühja töö tegemise ja mis peamine – organisatsioonilise ülesehitustöö tegemata jätmise pärast.

Just sellest sügavast murest on lähtunud tänase koosoleku kokkukutsujate mõte ja idee – teeme oma umbejooksnud organisatsioonile otsustava restardi, valime uue juhatuse ja uue juhi – Kaul Nurm’ e, kes on suurte organisatsioonide juhtimiskogemustega ja mis eriti oluline – inimeste ärakuulamise oskusega. Tal on selge positiivselt programmiline tulevikunägemus ühtlase arenguga Eestist, kes näeb meie erakonnas niisugust kooslust, kus iga liige tunneb, et ta on kaasatud ja ära kuulatud, kus iga liige tajub, et erakonnas tehtud ühistööl on konkreetne tulemus, kuhu pettunud, lahkunud ja täiesti asjatult välja visatud liikmed on teretulnud tagasi ja kuhu nad ka tahavad uuesti tulla, sest meil on uus hingamine, uus vaimsus, ja kus ka iga valija Eestis näeb, et meie erakonnal on võime anda Eestile parem tulevik.

Valime täna tuleviku, mitte mineviku!

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.