Eurosaadik Tarand mõtleb, mida teha edasi: Arturi vastu on mul hästi suur usaldus, ta oska

Uudised26.05.2018

Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik ei teinud saladust, et kui tema jätkanuks partei juhina, siis seisnuks praegune eurosaadik ja vana sõber Indrek Tarand tema kõrval Vabaerakonna peaministri kandidaadina. Mis saab nüüd, mil Talvik jättis Vabaerakonna esimeheks kandideerimata?

“Arturiga oleme alates 1979. aastast asju koos teinud, alguses noorte inimese rumalusi ja siis tõsisemaid tegusid. Tema vastu on mul hästi suur usaldus, ta oskab asju teha, on seda näidanud,” rääkis Indrek Tarand rahvusringhäälingule antud pikas usutluses.

“Andres Herkeliga oleme me väga palju juttu rääkinud, sest 30 aastat tagasi olime koos Eesti Komitees. Olen tema kui poliitiku tegemisi jälginud ja vaadanud – selgelt mõtlev ja kirjutav inimene. Viimati näost näkku rääkisime… ehk kuus nädalat tagasi juhuslikult tänaval kokku saades. Aga me ei süvenenud detailidesse, leidsime, et võiks kokku saada ja arutada, mida ma tahaksin tulevikus teha ja kas mul oleks soovi naasta võõrtöölise ameti juurest kodukamarale,” rääkis Tarand.

Koos Artur Talvikuga suudaks Tarand anda rahvusringhäälingu ajakirjaniku Toomas Sildami hinnangul Vabaerakonnale kiirenduse, mis viiks erakonna üle viieprotsendilise valimiskünnise ja tagasi riigikokku.

“See võib olla nii. Artur ei ole seda varianti ka välistanud. Minule on problemaatiline, et Vabaerakonnal on praeguses riigikogus kaheksa kohta. Nende demokraatia pakett ei leia ilmselgelt teiste erakondade… isegi tähelepanu. Järelikult, kui sul on riigikogus 5-6-8 kohta, siis see rikastab küll demokraatlikku otsustusprotsessi, aga ei vii karvavõrdki lähemale nende tähtsate asjade päevakorda toomisse. Vaja on palju rohkem. Kui tahad olla kaalukeel, on vaja 35 kohta,” on Tarand veendunud.

Mis on erakondlase ja parteilase vahe? Tarand sõnastab selle järgnevalt: “Üldiselt on erakondlane korralik kodanik, kes panustab enda vaba aega ja ressursse erakonna tegevusse, et poliitikat teostada. Parteilane on rohkem selline elukutseline, kes keskmise hinde tõttu jääks ülikoolist välja, aga parteimasin hoiab teda kogu aeg orbiidil.”

 

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.