The Guardian: Küsimus pole kas, vaid millal tabab Aafrika seakatk Eestit

Uudised03.09.2018

Briti väljaanne The Guardian kirjutab, et on kõigest aja küsimus kui praegu Hiinas leviv Aafrika seakatk ka Eestisse jõuab.

Peatselt Eestitki tabada võiv Aafrika seakatk ei ole Eesti farmeritele hea uudis, kirjutab The Guardian. “Meil on on küll karmimad turvareeglid aga vaatamata sellele ei tea keegi, kuidas haigus pääses siia, see võis levida ebakorrektselt pestud veoki kaudu, mis tuli mõnest nakatunud farmist”, kirjeldab Ott Saareväli eelmist epideemiat.

Kuigi Aafrika seakatk inimesele endast otsest ohtu ei kujuta, võib inimene siiski viirust edasi kanda. Paraku sigadele täna veel ravimit või vaktsiini pole. Ainus võimalus sigu kaitsta on kasutada maksimaalselt rangeid turvameetmeid. Võitlemise levimisega muudab keerukaks see, et Aafrika seakatk peab vastu ka väga karmides tingimustes, isegi jäätunud sealihas püsib see enam kui kolm aastat. Samuti levib Aafrika seakatk metsloomade kaudu, mistõttu võib see jõuda isegi karmimaid turvameetmeid rakendavasse farmi.

Tänase seisuga pole Maaeluministeeriumi temaatilisel veebilehel seakatk.ee seoses Hiinas leviva seakatkuga ühtegi teadet või hoiatust.

Allikas:

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.