Oktoober 2014

Registreeriti Eesti Vabaerakond

Täna registreeriti Harju Maakohtu registriosakonnas ametlikult Eesti Vabaerakond. Vabaerakonnas on 642 liiget. Tuntud inimestest kuuluvad erakonda Jüri Adams, Andres Ammas, Andres Herkel, Kadri Jäätma, Sirje Kiin, Tarmo Kõuts, Ain Lutsepp, Ülo Mattheus, Inna Rose ja paljud teised.

Vabaerakond: kas valija võiks rahastada erakondi?

11. ja 12. oktoobril Tamsalus toimunud Eesti Vabaerakonna valimiseelsel  mõttetalgutel oli kõne all erakonna valimisprogramm, sõnumid valijatele ja erakonna rahastamisvõimalused. Vabaerakonna üks kampaaniasõnumeid on olnud, et erakondade rahastamist riigieelarvest tuleb vähendada ja erakonnad peaksid panema suuremat rõhku omapoolsete vahendite leidmisele.

Vabaerakonna Tartu ja Jõgeva piirkonnad alustavad tegevust

Eesti Vabaerakond asutas möödunud nädalal kaks uut ühendust, neist üks Tartu linnas ning teine Tartu- ja Jõgevamaal. Vastloodud Tartu ühenduse juhatus kinnitati 5-liikmelisena ja sinna valiti Hannes Klaas, Sille Siniavski, Kalle Pilt, Heiki Krips ja Eero Mikenberg. Tartu ühendusse kuulub 56 liiget.

Vabaerakond: tööandjate manifest – diagnoos läbi lillede

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul näitab tööandjate manifest ära küll eesmärgid, mille poole liikuda, kuid jääb ebamääraseks selle põhjuste diagnoosimisel  ja hoidub poliitilise taustsüsteemi kriitikast üleüldse.
 

„Tööandjate manifest on silmapaistval tasemel koostatud dokument – hästi lihvitud ja heas keeles, ja enamuse positsioonidega jääb üle nõustuda, kuid kriitikul on targem mõelda hoopis sellele, millest tekst vaikib või millest räägitakse läbi lillede,“ ütles Herkel.
 

Äriregistrisse on kantud 614 Vabaerakonna liiget

18. oktoobri seisuga on e-äriregistrisse kantud 614 Eesti Vabaerakonna liiget ja erakonna liikmeskonnaga on võimalik nüüdsest ka tutvuda.

Registrisse kantuist ei kuulunud registreerimise päeval ühtegi erakonda 528 inimest, teistest erakondadest tuli üle 87, neist IRLst 44, EKREst 9, SDEst 8, Reformierakonnast 6, Libertas Eesti Erakonnast 5, Eesti Keskerakonnast 5, Iseseisvusparteist 4, Erakond Eestimaa Rohelistest 3, Eesti Vabaduspartei-Põllumeeste Kogust 2 ja Erakonnast Eesti Kristlikud Demokraadid 1 inimene.

Lääne-Virumaa ühenduse asutamine

Eesti Vabaerakonna Lääne-Virumaa ringkonna asutamiskoosolek toimus 26. oktoobril Rakveres, Pätsi pagarikojas.

Kohal oli 10 piirkondlikku Vabaerakonna liiget ja asutamiskoosolekul võeti vastu otsus luua Lääne-Virumaa ühendus, mis koordineeriks kohalikul tasandil erakonna tegevusi, ühendaks kohalikke liikmeid ning alustaks ettevalmistusi eelseisvateks Riigikogu valimisteks.