November 2014

Merca kandideerib Vabaerakonnaga Kagu-Eestis

Näitleja ja luuletaja Merle Jääger (Merca) kandideerib Riigikogu valimistel Eesti Vabaerakonna nimekirjas Võru-, Valga- ja Põlvamaal.

Otsust kandideerida Lõuna-Eestis põhjendab Merca oma identiteediga. „Olen eeskätt ikkagi setu naine ja nüüd sidusin ka oma tuleviku Küllätüvä külaga Obinitsa külje all. Tahan, et Setu, Võru ja Mulgi identiteedid säiliksid, noored räägiksid kohalikku keelt ja ei läheks siit päriseks ära,“ ütles Merca.

Vabaerakond: Savisaare perestroika-aegsed alkoholikeelud on ebakompetentsed

Eesti Vabaerakonna juhatuse liikme Jevgeni Krištafovitši sõnul on Tallinna linnavalitsuse korraldus keelata pühapäeviti alkoholi jaemüük ebakompetentne ja meenutab pigem Gorbatšovi-aegseid kampaaniaid ning ei sobi õigusriigi konteksti.

"Suhtumine kõikidesse linna inimestesse kui alkosõltlastesse, kes vajavad mupo abi et otsustada millisel nädalapäeval nad saavad alkoholi osta ja millisel mitte, on lihtsalt solvav. Ja pealegi see on sama väheefektiivne, kui perestroika ajal kehtestatud ukaas, mis lubas piiritust müüa ainult kella 14 kella 19ni," ütles Jevgeni Krištafovitš.

Asutati Eesti Vabaerakonna Harju piirkond

Laupäeval, 8. novembril asutati Eesti Vabaerakonna Harju piirkond  ja valiti Harju piirkonna viieliikmeline juhatus.

Juhatuse liikmeteks valiti Aivar Haav (Jõelähtme vald), Mati Sarevet ja Mihkel Tuul (Rae vald), Aivar Koitla (Kernu vald)  ja Rein Rebane (Viimsi vald). Juhatusse valiti asendusliikmena ka Peeter Lukas (Harku vald). Juhatuse koordinaatoriks sai koosoleku otsusega Mati Sarevet.

Herkel: Riigikogu komisjon ei saa käituda meeltesegaselt, komisjoni otsustamatus tuleb lahendada täiskogus

Vabaerakonna esimees Andres Herkel esitas täna Riigikogule seaduseelnõu, mis võimaldab Riigikogu saalis hääletada ettepanekuid, mille puhul juhtivkomisjonis ei antud ei poolt- ega vastuhääli.

Herkeli sõnul on algatus otseselt ajendatud eilsetest rahanduskomisjoni hääletustest, millega tema poolt esitatud kaks muudatusettepanekut riigieelarvele ei saanud ei poolt- ega vastuhääli. Formaalselt lükati ettepanekud tagasi häältega 0:0 ning Riigikogu suures saalis neid teist korda hääletada ei saa.

Rahvusvahelise õiguse professor Tsõbulenko: naabritena me peaksime Venemaad aitama

Eesti Vabaerakonna liige, rahvusvahelise õiguse professor Evhen Tsõbulenko ütles erakonnakaaslastega kohtumisel Narvas, et naaberrahvad peaksid olema valmis Venemaad aitama. Venemaa peab arenema demokraatia suunas, et seeläbi ennetada riigi täielikku lagunemist ja kaost.

"Venemaal on kaks teed: ta kas muutub tõeliseks föderatsiooniks nagu USA - austab demokraatiat ja inimõigusi ning kultuurilist ja rahvusliku mitmekesisust. Või ta on nagu iga teinegi impeerium - lihtsalt laguneb veel väiksemateks kildudeks, nagu see oli pärast Nõukogude Liidu krahhi," teatas Tsõbulenko.

Elo Lutsepp: inimesest maal on saanud ohustatud liik

Ajaloolane ja Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse juhataja Elo Lutsepp kandideerib Riigikogu valimistel Eesti Vabaerakonna nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaal.

Lutsepa sõnul küsisid mitmed tema tuttavad pärast veebruaris avaldatud algatusele „Elamisväärne riik“ (http://algatus.ee/) alla kirjutamist, mis saab edasi, kuna algatusele järgnenud kuud ei toonud kaasa muid muutusi, kui valitsuse vahetuse.

Vabaerakond: ühistuline pangandus on alternatiiv välismaistele pankadele

Vabaerakond toetab Eesti ühistupankade arendamist, mis on oma olemuselt välismaistele pankadele konkurentsi pakkumine.

Juhatuse liikme Külliki Kübarsepa sõnul on Vabaerakond oma programmis ette näinud samme ühistupanga tegevuse tugevdamiseks. „Selleks tuleb ühistulise panganduse arendamiseks laiendada kõik kommertspangandusele lubatud tegevused. Tuleb kaotada piirangud, nagu hoiuseintresside tulumaksustamine, riigi ja omavalitsuse finantstehingutele kehtestatud keelud, ebamõistlikud kapitalinõuded.“