Detsember 2014

Ühispöördumine: 2015. aasta riigieelarvest tuleb vähendada erakondadele eraldatavat raha

Eesti Vabaerakonna, Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Erakonna Eestimaa Rohelised ja Rahva Ühtsuse Erakonna esindajad saatsid täna hommikul Riigikogu fraktsioonidele ja rahanduskomisjonile pöördumise, kus soovitatakse riigieelarves vähendada erakondadele eraldatavat raha.

Korvpallilegend Aleksei Tammiste: „Riigis on olukord s...ks läinud!“

Tammiste poeg kandideerib Riigikokku. 
 

Eesti korvapallilegend Aleksei Tammiste arvates, kes 2010.aastal valiti Eesti korvpalli kuulsuste halli, on elu Eestis seisma jäänud ja aeg on teha platsil vahetusi.

"Riigis on olukord päris s...ks läinud ja vaja oleks tõsiseid muutusi. Kahjuks on näha, et tänased tegijad ei oska olukorda hinnata ega ole muutusteks valmis. Kuid nii nagu spordis, nii ka poliitikas peavad väsinud ja end võhmale jooksnud mängijad andma ruumi neile, kellel on uusi ideid ja kes on hakkamist täis,“ ütles Tammiste.

Vabaerakond: võimuesindaja ei tohi olla harimatu ja madala keeleoskusega isik

Vabaerakond saatis riigikogu liikmetele pöördumise, milles ta palub katkestada abipolitseiniku seadust muutva eelnõu teine lugemine. Erakonna hinnangul eelnõus sisalduv abipolitseiniku miinimumnõuete langetamine põhihariduseni ja B2 eesti keele tasemeni võib oluliselt halvendada politsei tegevuse kvaliteeti, seab küsimärgi alla senise lähenemise keelepoliitikale ning ohustab politsei mainet. 
 

Vabaerakond: piirivalvet käsitlevat pöördumist peab arutama Riigikogu praegune koosseis

Eesti Vabaerakond toetab täna Tarmo Kõutsi poolt Riigikogule üle antud kollektiivset pöördumist iseseisva piirivalve taastamise asjus.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on eriti oluline, et Riigikogu ei venitaks protseduuridega ja ei lükkaks esitatud pöördumise lahendamist järgmise koosseisu peale.

Monika Haukanõmm liitus Vabaerakonnaga

Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm liitus Eesti Vabaerakonnaga ja kandideerib eesseisvatel Riigikogu valimistel.

Haukanõmme sõnul motiveerib teda poliitikasse tulema ühelt poolt puuetega inimeste teema jõuline esiletõus ühiskonnas ja ootused muutusteks ning teiselt poolt Vabaerakonna inspireeriv tulek seni stagneerunud poliitilisele väljale.

„Kuulun nende hulka, kes tahavad töövõimereformi pea pealt jalgadele pöörata nõnda, et lahendused oleksid jätkusuutlikud ka siis, kui Euroopa Liidu rahastus 2020. aastal lõpeb,“ ütles Haukanõmm.

Meremeeste ametiühingu juht Jüri Lember kandideerib Vabaerakonnaga

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu esimees Jüri Lember liitub valimistel Eesti Vabaerakonna nimekirjaga. Ta kandideerib valimisringkonnas nr. 5, Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal.

„Olen aastaid Eesti merendusega seotud ja loodan, et ka Vabaerakonna jaoks on see valdkond tähtis. Eesti lipu all enam kaubalaevu ei sõida ja raske on rääkida Eestist, kui mereriigist. See tähendab seda, et kogu sellest ärivaldkonnast saadav maksutulu laekub kuskile mujale, pärsitud on teiste merendusega seotud majandusvaldkondade areng ja mereharidus kiratseb juba pikemat aega,“ ütles Lember.

Andres Tarand toetab riigikogu valimistel Vabaerakonda

Endine peaminister ja Euroopa Parlamendi liige Andres Tarand kinnitab, et tema poolehoid kuulub eelolevatel valimistel Vabaerakonnale. „Nemad osutavad kõige selgemini Eesti praeguse erakonnasüsteemi peamisele puudusele. Selleks on parteipileti eelistamine sisulisele kompetentsile,“ ütles Tarand.

„Vabaerakonna üritus väärib toetust. Keegi peab julgema riigi rahakotil laiutavatele suurerakondadele vastu hakata ja Vabaerakond on seda sümpaatsel moel teinud,“ kutsus Andres Tarand vastutustundlikke kodanikke üles Vabaerakonnas kandideerima.

Krista Aru kandideerib Vabaerakonna nimekirjas Tartu esinumbrina

Krista Aru kandideerib Riigikokku Vabaerakonna nimekirjas Tartu esinumbrina. Tartu piirkonna koordinaatori Kalle Pilt´i sõnul arutasid Tartu linna kandidaadid esmaspäeval Tartu nimekirja üldjärjestust ja leidsid ühiselt, et Krista Aru on väärikas kandidaat esinumbriks. 

„Krista Aru kogemused hariduse, teaduse ja kultuuri vallas on märkimisväärsed ja aitavad Vabaerakonna programmilisi seisukohti antud valdkonnas edasi arendada,“ ütles Pilt. „Meil on tõsiselt hea meel, et Krista Aru kandideerib just meiega.“