Jaanuar 2015

Elmu Koppelmann liitub Vabaerakonna valimisnimekirjaga Lääne-Virumaal

Legendaarne Tapa koolijuht ja käsipallitreener Elmu Koppelmann kandideerib Riigikogu valimistel Vabaerakonna nimekirjas. Pikaajalise staažiga Tapa Gümnaasiumi direktor ja Tapa volikogu liige peab oma valdkondadeks eeskätt haridus- ja regionaalpoliitikat ning muretseb selle pärast, et normaalsed elamisvõimalused jääksid Eestimaa erinevais paigus kestma.

Kaul Nurm kandideerib Vabaerakonna esinumbrina Kagu-Eestis

Eestimaa Talupidajate Keskliidu (ETKL) pikaaegne tegevjuht Kaul Nurm kandideerib Riigikokku Vabaerakonna Kagu-Eesti valimispiirkonna nimekirja esinumbrina.

Kaul Nurme sõnul kandideerib ta Riigikokku Vabaerakonna nimekirjas, kuna see erakond kaasab valimistele ka sõltumatuid eksperte ja on näidanud üles sisulist valmisolekut nende seisukohtadega arvestada.

Vabaerakonna nimekirjas kandideerivad tuntud inimesed

Pühapäeval, 11. jaanuaril  kell 12 koguneb Tallinnas Kamahouse’is (Koplit tn 25) Eesti Vabaerakonna üldkogu, et kinnitada erakonna valimisnimekirjad, valimisplatvorm ja programmilised sõnumid Riigikogu valimisteks.


Tänase seisuga on kaheteistkümnest ringkonnast kümme oma nimekirja esimesed asetused kinnitanud, Tallinna esimeses ja Ida-Viru ringkonnas tehakse seda hiljemalt pühapäeva hommikuks.
 

Eesti Vabaerakonna Jõgeva- ja Tartumaa nimekirja veab Märt Meesak

Pühapäeval toimus sügisel asutatud Eesti Vabaerakonna erakorraline üldkogu Tallinnas, mis kinnitas Riigikogu  valimisteks erakonna ringkondade ja üleriigilise nimekirja ning valimisprogrammi. Kinnitati ka Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnanimekiri.

Seotud inimene: 
Märt Meesak

Vabaerakond annab täna üle oma valimisnimekirjad

Eesti Vabaerakond annab täna (15.01) kell 11 Vabariigi Valimiskomisjonile (Toompea 1) üle oma valimisnimekirjad.

Vabaerakond kandideerib täisnimekirjaga, mis koondab endas nii erakonnaliikmeid kui ka sõltumatuid kandidaate. Vabaerakonna esimees ja nimekirja esinumber Andres Herkel kandideerib Tallinna teises valimisringkonnas Kesklinnas, Lasnamäel ja Pirital ning filmimees Artur Talvik esinumbrina Harju- ja Raplamaal.

Vabaerakonna Musta Hobuse kohal kandideerib Jaanus Paasoja

Vabaerakond andis täna valimiskomisjonile üle oma valimisnimekirjad. Nimekirjareal, kuhu pühapäeval oli kirjutatud Must Hobune, kandideerib Tallinna Südalinna Kooli infojuht ja informaatika õpetaja Jaanus Paasoja.

Ise Paasoja ennast Mustaks Hobuseks siiski ei pea, küll aga võiks Vabaerakond olla tema sõnul see traavel, kes hakkab finišisirgel ootamatult hästi kappama. See, et kampaaniat tehakse üliväheste vahenditega, ei tähenda, et selles ei ole hoogu. Paasojat võlub see, et Vabaerakonnaga on kaasa tulnud palju tavalisi inimesi, keda ükski riigierakond ei innusta.

Vabaerakond katab teiste priiskavad poliitreklaamid elavate kandidaatidega

Eesti Vabaerakond korraldab laupäeval, 17. jaanuaril kell 12 väliaktsiooni, mille käigus varjatakse riigierakondade välireklaamid elavate Vabaerakonna kandidaatidega.

„Aktsiooniga tahame öelda, et elus inimene oma mõtete ja vaba initsiatiiviga on olulisem kui see plakatite surnuaed, mille kinnimaksmisel me kõik maksumaksjatena tahtmatult osalised oleme,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Taavi Simson: värskest verest Vabaerakonnal puudu ei tule

Vabaerakonna vabatahtlikud doonorid on otsustanud täiendada verekeksuse varusid ja minna homme, kolmapäeval 21. jaanuaril verd loovutama. Tallinnas toimub vere loovutamine kell 17 Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuses (Ädala 2) ja Tartus Ülikooli Kliinikumi verekeskuses (Ludvig Puusepa 1A) kell 16.

Vabaerakond kujundas kooseluseaduse suhtes oma seisukoha

Arvestades jätkuvat avalikku huvi kooseluseaduse vastu, otsustas Eesti Vabaerakonna juhatus kujundada selles küsimuses oma seisukoha ja teha selle kohta ka omapoolse avalduse.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on kooseluseadus teema, mis ei ole valimiste põhiküsimus, ent kuna huvigrupid hoiavad seda jätkuvalt päevakorral, pidas Vabaerakonna juhatus Herkeli kinnitusel vajalikuks kujundada selles küsimuses oma oma arvamuse ja see ka välja öelda.

Krista Aru: inimene on tähtsam kui statistika

Täna Eesti Televisiooni valimisstuudios Vabaerakonda esindava Krista Aru sõnul on statistika ja numbrid jätnud inimese varju ning sageli ka oma probleemidega üksi.

„Inimene on tähtsam kui statistika ja korras arvepidamine. Inimene peab teadma, et riik hoolib temast, kaitseb teda ega jäta teda hädas üksi. Vaid ausad ja õiglased tingimused tööks, kasvamiseks ja vabaks arenguks tagavad inimesele väärika elu ning seega ka usu ja lugupidamise oma riiki,“ märkis Aru