Veebruar 2015

Vabaerakond agressoriga uut piirilepet ei taha

Eesti Vabaerakond hindab kõrgelt Tartu rahu ja peab agressoriga uue piirileppe ratifitseerimist sobimatuks.

Vabaerakond leiab, et Eesti tänased saavutused tuginevad 95 aastat tagasi Tartus sõlmitud rahulepingul Eesti ja Venemaa vahel. Just õigusliku järjepidevuse tees on see, mis on pannud aluse Eesti poliitilise süsteemi tugevusele võrdluses teiste Nõukogude Liidust lahku löönud riikidega.

Vabaerakond: Ossinovski plaan jätab vene koolid poliitsurve alla

Vabaerakond on seisukohal, et haridusminister Jevgeni Ossinovski plaan tühistada kohustuslik eestikeelne õpe vene gümnaasiumides jätab Keskerakonna juhitud linnades asuvad vene koolid silmitsi jõhkra poliitilise survega ja taastab üheksakümnendatel valitsenud olukorra.

Vabaerakond sai aastaseks!

Täna aasta tagasi registreerisid Külliki Kübarsepp ja Jaanus Ojangu äriregistris Vabaerakonna Algatusrühma.

Eesmärgiks võeti alustada rohujuure tasandilt programmitööd ning koguda võimalikult kiiresti 500 liiget, et uus erakond registreerida.

Vabaerakond avalikustab täna oma ministrikandidaadid

Eesti Vabaerakond avalikustab täna 9. veebruaril kell 14 toimuval PRESSIKONVERENTSIL oma varikabineti. Pressikonverents toimub Kamahouse'is (Kopli tn 25), mis ETV samanimelise saate vahendusel on tuntud ka kirjandusministeeriumina. Kohal on erakonna esimees Andres Herkel varikabineti peaminister Artur Talvik ja ka mitmed kabineti liikmed. 

Vabaerakond „grillib“ homme Riigikogu ees halbu seadusi

Vabaerakond korraldab kolmapäeval, 18. veebruaril kell 12 Riigikogu ees vorstigrillimise, kus küpsetusmaterjaliks lähevad mitmed halvad seadused, mis teevad inimeste elu keerulisemaks ja takistavad Eesti arengut. Eelkõige puudutavad need valimisseadusi, erakonnaseadust, maksuseadusi jmt seadusi. Kohal on ka Jüri Adams, kes on valmis halbadest seadustest lähemalt rääkima.

Ettevõtja Enn Meri: eesti maksusüsteem ei vasta ei eraisiku ega ettevõtja huvidele

Täna Eesti Vabaerakonna esindajana ETV valimisstuudios osaleva ettevõtja Enn Meri sõnul on Eesti kehtiv maksusüsteem tasakaalust väljas ega vasta ei üksiksisiku ega ka ettevõtja huvidele, maksustades kõige rohkem madalapalgalisi ja piirates ettevõtjaid kõrgete tööjõumaksudega. Madalapalgaliste tulu suurendamiseks peab ta vajalikuks järkjärgulist tulumaksuvaba miinimumi tõstmist, ettevõtja huvides oleks aga sotsiaalmaksu langetamine.

Margus Maidla: Vabaerakonna valimiskulud jäävad 100 000 euro piiridesse

Vabaerakonna tegevjuhi Margus Maidla sõnul jäävad Eesti Vabaerakonna valimiskulud ligikaudu 100 000 euro piiridesse. Kõik summad on ta kinnitusel laekunud erakonna liikmemaksudest ja annetustest, mida on teinud nii erakonna liikmed kui ka toetajad. Esimesel juhul abistasid paljud jõukamad kandideerijad kampaaniakulude katmisel ta sõnul vähemjõukamaid. 

Vabaerakond: IRLi plaan rajada koos Vene riigiga puhtaid vene koole on ehmatav

Arvestades praegust julgeolekuolukorda, peab Eesti Vabaerakond ehmatavaks IRLi piirkondliku esinumbri Viktoria Ladõnskaja erakonna nimel esitatud plaani luua Eestis koostöös Venemaa saatkonna ja haridusministeeriumiga gümnaasiume, kus õpe oleks üksnes vene keeles.

Herkel ja Talvik hääletavad pühapäeval traditsioonilisel viisil

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ning Harju- ja Raplamaa esinumber Artur Talvik on otsustanud hääletada Riigikogu valimistel homme oma koduses valimisjaoskonnas.

„Me otsustasime koos Arturiga, et osaleme hääletamisel traditsioonilisel viisil koos selle osa valijatega, kes pole hääletamas veel käinud,“ ütles Andres Herkel.