Märts 2015

Vabaerakonna juhatus arutas kõneluste positsioone

Vabaerakonna juhatus arutas oma tänasel koosolekul põhimõtteid, millega minnakse vastu valimiste järgsetele kõnelustele. Andres Herkeli kinnitusel on Vabaerakond valmis kõnelusteks kõigi poliitiliste jõududega, kuid enne kui otsustada koalitsiooniläbirääkimistele minekut, peaksid olema selged need põhimõtted, mis neil läbirääkimistel lauale tulevad.

Vabaerakonna juhatus: meile anti mandaat muutusteks

Eesti Vabaerakonna juhatus tõdeb, et juba poolteist nädalat kestvad koalitsioonikõnelused ei ole andnud tulemusi läbirääkimiste sõlmküsimustes. Vabaerakonnale on esmatähtis, et läbirääkimistel jõutakse ühiste arusaamadeni:

- erakondade rahastamise vähendamises ja valimiskuludele lae seadmises;
- muudes demokraatiapaketi ettepanekutes, näiteks avatud nimekirjad, Riigikogu fraktsioonitute liikmete õigused jm;
- palgavaesuse vähendamises, mis seisneb tulumaksuvaba miinimumi jõulises tõusus, kasutades vähemalt osalt katteallikana üksikisiku tulumaksumäära tõstmist;

Pärnumaa piirkond valis juhi

Vabaerakonna Pärnumaa piirkond pidas pühapäeval, 22.märtsil üldkoosolekut. Ühiselt analüüsiti valimistulemusi. Kui üldiselt võib erakond Riigikogu valimistel saadud häälte arvuga rahule jääda, siis Pärnumaal nii hästi ei läinud ja Vabaerakond siit ühtegi mandaati ei saanud. Jaanus Ojangu hinnangul võiksime endale hindeks anda nelja kahe miinusega. Samas olid teatavasti vastastel Pärnumaal tugevad kandidaadid, nii et konkurents oligi kõva.