Aprill 2015

Eesti Vabaerakonna fraktsioon esitas täna Riigikogu menetlusse Riigikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu

„Meie ettepaneku sisu on muuta üleriigiline nimekiri Riigikogu valimistel avatuks,“ ütles fraktsiooni esimees Andres Herkel. See tähendab, et kandidaadid järjestuvad vastavalt saadud häälte arvule ja arvestades valimisringkonna suurust. Nii pääseb Riigikokku tõepoolest suurema toetuse saanud kandidaadid.

„Nõnda kaob võimalus, et kandidaat pääseb riigikogusse üksnes tänu oma soodsale paigutusele üleriigilises nimekirjas, väheneb nn tagatubade mõjuvõim. Valimissüsteem muutub valijale arusaadavamaks ja usaldusväärsemaks,“ selgitas Herkel.

Vabaerakonna tegevjuhina jätkab Margus Maidla, Sergei Metlevist sai Riigikogu fraktsiooni nõunik

Vabaerakonna esimehe Andres Herkel sõnul oli Vabaerakond Riigikogu valimistel selge võitja, eriti arvestades rahaliste vahendite vähesust ning veel mõne aja eest kõlanud ennustusi, et neli suurt on poliitikamaastikul turuosad ära jaganud. „Seega saime mandaadi läbipaistvama ja vastutustundlikuma poliitika ajamiseks,“ ütles Herkel.

Vabaerakonna saadik Talvik: juriidiline absurd teeb vallast õnnetu kolhoosi

Vabaerakonna riigikogu fraktsioon esitas maaeluminister Urmas Kruusele kriitilise arupärimise Raplamaal Kehtna vallas toimunud suure seakasvatuse pankrotistumisega seoses, mille tõttu vald sai kohustuse sööta üle 10 tuhande sea. Fraktsioon taunib valitsuse suutmatust valda toetada ja ootab samme, et muuta ära absurdsed seadused, mis panevad omavalitsuse õlule ülesande, mille lahendamine täiendavate ressurssideta pole kuidagi jõukohane.

Vabaerakond Pärnumaa piirkond peab pühapäeval avatud koosoleku

Pühapäeval 19. aprillil  kell  15  toimub Vabaerakonna  Pärnumaa  piirkonna  avatud  koosolek, kuhu on oodatud Pärnumaad puudutavatel ja muudel aktuaalsetel teemadel  kaasa  rääkima nii  Vabaerakonna  liikmed  kui  ka  kõik teised,  kellel on soovi sõna sekka öelda. Koosolek toimub restoranis Pizza Hunt, Supeluse tänav 3.

Vabaerakond algatas pöördumise kütuseaktsiisi tõusu vastu

Vabaerakonna liikmed algatasid täna allkirjade kogumise pöördumisele „Kütuseaktsiisi järsk tõus tuleb ära jätta!“. Vabaerakondlaste meelest on ühiskonnas tekkinud pahameel aktsiisitõusu vastu õigustatud, kuna tegemist on halvasti läbimõeldud ja Eesti majandust ohustava plaaniga. Kollektiivne pöördumine antakse peale nõutud hulga allkirjade kogumist üle riigikogule seisukoha võtmiseks. Vabaerakonna riigikogu fraktsioon ei nõustu valitsuse kavandatud maksumuudatustega ning on lubanud pingsalt jälgida, et seda pöördumist ei summutata.

Riigikogu liige Talvik: minister Palo tahab mures ettevõtjaid uinutada

Vabaerakonna riigikogu saadikud kohtusid turismi – ja majutusettevõtete esindajatega, kes väljendasid suurt muret seoses plaaniga tõsta majutusteenuste käibemaksu 11 protsendi võrra. See ei jäta paljudele turismiettevõtetele võimalust ellu jääda. Riigikogu liikme Artur Talviku hinnangul on täiendava maksumäära rakendamine turismisektori languse tingimustes väga kahjulik samm. Ettevõtluse soodustamiseks oleks vaja maksu hoopis vähendada.

Vabaerakond: põhiseaduskomisjon lükkas erakondade rahastamise vähendamise enneolematu ülbusega prügikasti

Riigikogu põhiseaduskomisjon kujundas täna seisukoha pöördumise kohta, mis puudutab erakondade rahastamise vähendamist. Komisjon leidis, et Riigikogu selle teemaga edasi ei tegele, vaid kui sellega üldse tegeletakse, siis teeb seda Justiitsministeerium tuginedes töökavadele ja koalitsioonileppele. Sisuliselt tähendab see seda, et probleemiga ei tegeleta üldse. Formaalselt kasutas komisjon seadusest tulenevat võimalust „lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil“.

Vabaerakonna fraktsioon pärib justiitsminister Reinsalult erakondade rahastamise kohta

Vabaerakonna saadikud esitasid täna justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise, nõudes selgitusi valitsuse edasiste sammude kohta seoses erakodade rahastamiskorra muutmisega. Eile otsustas põhiseaduskomisjon, et riigikogu enam ei tegele 4000 toetusallkirja saanud kollektiivse pöördumisega „Lõpetada erakondade ületoitmine!“ ja saatis seda justiitsministeeriumile koalitsioonilepingu tegevuskava alusel lahendamiseks. Pöördumise esitajad nõuavad erakondade rahastamise vähendamist vähemalt poole võrra.