Juuni 2015

Vabaerakond algatas eelnõu valimisnimekirjade ralli peatamiseks

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul ei anna piiramatu pikkusega kohalike valimiste nimekirjad valimisdebatile midagi juurde, vaid see soodustab sunnitud kandideerimist ja raiskab riigi raha. Vabaerakonna algatatud seaduseelnõu piirab kohalike valimiste valimisnimekirjade pikkuse kahekordse valitava volikogu liikmete arvuga.

Vabaerakonna maksumuudatused teevad palgavaesusele lõpu

Vabaerakonna fraktsioon esitas täna valitsuse kobarmaksueelnõule 11 muudatusettepanekut. Nende eesmärgiks on Eesti maksusüsteemi ümberkorraldamine, millega tõstetakse kiirtempos tulumaksuvaba miinimumi koosmõjus tulumaksu järkjärgulise tõstmisega. Muudatuste tagajärjel suurenevad ligi 85 protsendi Eesti inimeste reaalsed sissetulekud.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Haukanõmm: IRLi tagasimaksete süsteem on diskrimineeriv

Vabaerakondlasest sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul diskrimineerib IRLi algatatud tulumaksu tagasimaksete eelnõu noori ja osalise tööajaga töötajaid, Vabaerakond ei saa sellega nõustuda ja esitas eelnõule muudatusettepanekuid. Reedel esitas Vabaerakond muudatusettepanekuid ka teisele valitsuse maksueelnõule, eesmärgiga peatada aktsiisitõus ja reformida Eesti maksusüsteem.

Koalitsiooni kehva tervise tõttu toob Vabaerakond ööistungile arsti

 

Vabaerakonna riigikogu fraktsioon ei pea õigeks valitsuse teerullitaktikat maksuseaduste läbisurumisel ega kiida heaks ka ööistungitega liialdamist. Öötööst tulenevate terviseriskide maandamiseks avab Vabaerakonna fraktsioon riigikogus arstikabineti.

Riigikogu liikme Artur Talviku sõnul esitas Vabaerakond valitsuse maksude kobareelnõule 11 põhjendatud muudatusettepanekut ja on valmis neid kaitsma, kuid kahtlustab, et unised hääletused toovad kaasa pigem tervisehäireid, kui koalitsiooni rumaluste peatamist.

Vabaerakonna juhatus valis aseesimeheks Ojangu ja Kübarsepa

Eesti Vabaerakonna juhatus valis oma koosolekul erakonna aseesimeesteks Jaanus Ojangu ja Külliki Kübarsepa. Jaanus Ojangu oli aseesimees ka eelmise juhatuse koosseisu ajal.

„Juhatuse liikmena soovin ma tegeleda ennekõike EVA kui alles kujuneva erakonna arendamisega seestpoolt, et hoida meie suunatust avatusele ja kõigi kaasamisele. Energeetikainsenerina tahan kindlasti kaasa rääkida energeetika küsimustes, seda nii erakonna programmi koostamisel kui ka laiemalt. Ka haridusteemad pole mulle võõrad,“ ütles Ojangu.

Monika Haukanõmm: pagulaskvootidele tuleb anda lahing ja teha ära kodutöö

Vabaerakond kutsub valitsust üles lähtuma siseministeeriumi võimekuse analüüsist ja astuma kõnelustel vastu Euroopa Komisjoni katsetele määrata Eestile sunniviisiline pagulaskvoot või laiendada kunstlikult pagulase staatus majandusmigrantidele.

„Eesti valitsusel lasub erakordselt suur vastutus ühelt poolt saavutada kvoodisüsteemi tühistamine ja teiselt pool algatada konstruktiivne arutelu meie Euroopa partneritega lahenduste leidmiseks,“ ütles pärast Euroopa Liidu asjade komisjoni istungit Vabaerakonna saadik Monika Haukanõmm.

Vabaerakond nõuab Riigikogu õiguste piiramise lõpetamist

Vabaerakond algatas täna Riigikogu kodu ja töökorra seaduse muudatuse, mis välistab Riigikogu liikmete õiguste täiendava piiramise usaldusküsimusega seotud eelnõude menetlemisel. Kehtiv kord ei anna Riigikogu liikmetele küsimuste esitamise õigust, kui valitsus seob seaduseelnõu enne teist lugemist usaldusküsimusega.

Herkel: Vabaerakond on kujunemas tugevaks alternatiiviks

Vabaerakonna esimees Andres Herkel, kommenteerides erakonna populaarsuse tõusu ütles, et Vabaerakond on kindlustanud oma koha Eesti poliitikas ja on kujunemas selgeks alternatiiviks ideoloogilistesse ja muudesse dogmadesse uppunud vanadele erakondadele, kelle sõnad ja teod tihtipeale ei kattu.

„Me ei pea rumalaid ideoloogiasõdu ega klammerdu 20 aatsat vanadesse dogmadesse, nagu suured erakonnad tihti teevad ja tegid seda ka äsja maksudebati ajal,“ ütles Andres Herkel.

Herkel liitus ENPA-l Euroopa Rahvapartei (EPP) saadikurühmaga

Vabaerakonna esimees Andres Herkel liitus Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel paremtsentristliku Euroopa Rahvapartei (EPP, European Peoples Party) saadikurühmaga. 

Herkeli kinnitusel on see on esimene kord, kui eelmisel aastal loodud ja tänavu valimistel edukalt esinenud Vabaerakond end rahvusvahelisel poliitikaskaalal määratleb.

Sergei Metlev: umbkeelsust vähendab tasuta ja kättesaadav keeleõpe

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni nõunik Sergei Metlev peab eurosaadik Yana Toomi süüditust, et Eestis kehtivad keelenõuded on Euroopa õigusega vastuolus, kummastavaks ning kutsub üles pöörama tähelepanu hoopis kättesaadava ja tasuta eesti keele õppe tagamisele kõigile soovijatele.

Vabaerakond: Eesti vajab isiksusi

Vabaerakonna juhatuse arvates on Eesti poliitika üks peamisi hädasid see, et erakondades valitseb ülalt alla suunatud kollektiivne, et mitte öelda kambakraatlik mõtlemine. Erakonnad on enamasti usurpeeritud väikeste rühmade poolt, kes kujundavad seisukohti, millele juhatuste ja isegi Riigikogu fraktsioonide liikmetel puudub julgus vastu vaielda.