Juuli 2015

Artur Talvik: välisminister Pentus-Rosimannuse vastutustundetus võib laieneda kogu valitsusele

Vabaerakonna riigikogu saadiku Artur Talviku hinnangul on Autorollo skandaaliga seotud välisminister Keit Pentus-Rosimannuse suutmatus asjaolusid selgitada, seda vaatamata Ringkonnakohtu karmile hinnangule, märk läbipaistmatust ja ebaausast poliitikast. Talvik on veendunud, et usaldust kaotanud ministri vastutustundetus võib tähendada usalduskriisi laienemist kogu valitsusele.

Kaljurannal on head väljavaated saada ekspertministriks

Vabaerakonna esimehe Andes Herkeli sõnul on välispoliitiliselt pingestatud olukorras välisministri roll erakordselt tähtis ja peaminister pidanuks juba varem mõtlema sellele, et see pole rutiinse erakonnapoliitika tegemise koht. Herkel on veendunud, et Kaljurannal on head väljavaated saada ekspertministriks, kui ta ei astu Reformierakonna liikmeks.

Monika Haukanõmm: võrdõigusvoliniku tegevuse alused tuleb üle vaadata

Vabaerakonna riigikogu saadiku Monika Haukanõmme sõnul on soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku valimine seekord päädinud suurte pingete ja poliitilise sekkumise kahtlustustega, mis tõstatab küsimuse, kas selle institutsiooni tegevuse alused on ikka õiged.

Vabaerakond: Rõivase välispoliitika on olnud lonkav

Vabaerakonna riigikogu fraktsioon esitas täna peaministrile arupärimise, mis on ajendatud Eesti välispoliitika juhtimise ebastabiilsusest viimase aasta jooksul. Vabaerakonna saadiku Monika Haukanõmme sõnul Rõivase välispoliitika on olnud lonkav ja halvasti kommunikeeritud, mis võib saada valitsusele saatuslikuks.