August 2015

Herkel: uus koalitsioon ei saa olla eesmärk omaette

Tulenevalt sotsiaaldemokraatide soovist koalitsioonilepe uuesti avada ja selle kaasnevate spekulatsioonidega võimuliidu lagunemisest peab Vabaerakond oluliseks rõhutada, et uuel võimuliidul on mõte eeskätt siis, kui sellega toimub ka otsustav pööre senises kartellierakondlikus poliitikas ja erakonnahuvide asemel seatakse esiplaanile Eesti arengu sisulised eesmärgid.

Vabaerakond loob esinduskogu ja arutab muutusi poliitikas

Sel nädalavahetusel 8.-9. augustil koguneb Vabaerakond Tartumaal, et läbi viia oma erakorraline üldkoosolek ja pidada suvepäevi, mille raames toimuvad ka erakonna tegevussuundi käsitlevad töötoad. Üldkoosoleku peamine eesmärk on kinnitada põhikirjamuudatused, mis võimaldavad luua Vabaerakonna esinduskogu ja määravad selle töö aluspõhimõtted. Esinduskogu koguneb esmakordselt pühapäeval. Kavandamisel on ka poliitiline avaldus.

Vabaerakonna otsustas moodustas esinduskogu

Eesti Vabaerakond otsustas oma tänasel erakorralisel koosolekul heaks kiita põhikirjamuudatused, mis võimaldavad luua Vabaerakonna esinduskogu ja määravad selle töö aluspõhimõtted. Esinduskogu koguneb esmakordselt pühapäeval, 9. augustil kell 10 Tartumaa Tervisespordikeskuses Uderna külas, kus  erakond peab ka oma suvepäevi.

Esinduskogu eesmärk on ennekõike kujundada erakonna poliitilisi seisukohti, kuid kinnitada ka valimisprogrammid ja valimisnimekirjad ning muud olulised dokumendid.

Vabaerakond räägib arvamusfestivalil kogukonnamõttest

Möödunud aastal osales Vabaerakond arvamusfestivalil kui uus tulija poliitikas, täna oleme juba üks kõige populaarsemaid erakondi, mis kõneleb sellest, et meie ideed kannavad. Kui eelmine kord rääkisime poliitilise reformi vajadusest, siis sedakorda oleme keskendunud elu võimalikkusele Eestis, ning sisustanud seda käsitlevate teemadega nii regionaalarengu ala kui ka Vabaerakonna mõttekohviku.

Herkel: Vabaerakond ei toeta Kreeka kolmandat abipaketti

Vabaerakonna fraktsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul fraktsioon pigem ei toeta teisipäeval riigikogus arutusele tulevat Kreeka kolmandat abipaketti.

“Praegu nende materjalide põhjal ei paista mulle küll mingeid kaalukaid põhjuseid, miks me oma esialgset seisukohta, mis on kriitiline nende abipakettide jätka

mise suhtes, et me seda muutma peaksime,” ütles Herkel BNS-ile. “Me pigem ei toeta ja ei näe sellisel tegevusel perspektiivi.”

Herkel abipaketist: Kreeka valitsuse radikaal-sotsialistlik suund on lootust ja usku kustutanud

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli avaldus 18. augustil 2015.

Praegu me näeme, et Kreeka üksi sööb kõik ESMi ja EFSFi „taskud“ tühjaks. Kui rääkida ESM-i 500 miljardist eurost, siis 86 miljardiga ammendab Kreeka sellest väga suure osa, lisaks rõhutaks, et see riik juba on saanud ligi 142 miljardit eurot. Me ei saa mööda vaadata tõigast, et pea kogu stabiilsusmehhanism läheb ühe riigi päästmiseks.

Andres Herkel: Vabaerakonnale teeb küsitlustulemus rõõmu

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles täna avaldatud TNS Emori küsitlustulemust kommenteerides, et see teeb Vabaerakonnale rõõmu, sest 17-protsendiline reiting näitab erakonna toetuse stabiliseerumist.

Herkeli arvates on Reformierakonna väike tõus küsitluses seotud eeskätt suve keskel positiivset tähelepanu pälvinud välisministri vahetusega. „Reformierakonna poliitikas ei ole ju midagi muutunud, kuid neil on õnnestunud kõige teravamat kriitikat pisut maha võtta,“ leidis Herkel.

Riigikogu liige Haukanõmm: haigushüvitis tuleb taastada pahede maksustamise arvelt

Vabaerakondlasest Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm ütles tänasel komisjoni istungil, et ametiühingute soov taastada ajutise töövõimetuse hüvitis esimesest haiguspäevast alates, väärib kiiret elluviimist ning seda on võimalik katta kas tubakaaktsiisist või lahja alkoholi suurema maksustamisega.

Vabaerakonna esinduskogu juhid: riik ei taga enam eestluse säilimist

Vabaerakonna vastloodud esinduskogu juhid leiavad oma ühispöördumises, et suund, kuhu riik praegu liigub ei taga põhiseaduses deklareeritud väärtuste püsimist.

"Põhiseaduse preambulas kirjeldatud Eesti põhiväärtused on ohus – see, kuhu ja kuidas meie riik praegu liigub, ei saa ühegi mõistliku loogika kohaselt tagada eestluse säilimist läbi aegade.

Postimees: Vabaerakond peab koostööd sotsidega võimalikuks, kuid välistab Keskerakonna

Postimees 27.08.2015.

Vabaerakonna esimees Andres Herkeli sõnul on tema parteil Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga palju sarnaseid ideid ning vajadusel ollakse valmis võimuliidu moodustamises läbi rääkima. Keskerakonna valitsusse kaasamise küsimuses jäädakse aga skeptiliseks.

Talvik: Reformierakond käsutab Tallinna Sadamat nagu ülbe mõisnik oma talupoegi

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe Artur Talviku sõnul paneb Tallinna Sadama juhtkonnale esitatud korruptsioonikahtlustus löögi alla ka Reformierakonna poolt usurpeeritud nõukogu usaldusväärsuse ja tõstatab taas küsimuse raha ja poliitilise võimu ohtlikust segunemisest riigiosalusega ettevõtetes.

Vabaerakonna juhatus: lahendus peitub usaldusväärsuse kaotanud erakondade ja isikute lahkumises valitsusest

Eesti on jõudnud teelahkmele. Välispiiri haletsusväärne seisund, oskamatus tulla toime seakatku levikuga ja äsja lahvatanud Tallinna Sadama juhtide altkäemaksu afäär näitavad kroonilist suutmatust riigis toimuvat juhtida. Deklaratiivne asendustegevus ja õõnsad loosungid tegelike lahenduste asemel on kõik, mida jätkuvalt valitsuse tasandil ette võetakse. Ilma, et midagi põhimõtteliselt paraneks.

Vabaerakond: sotsid eelistasid pragmatismi idealismile, kuid pikemas vaates kaotab Eesti

„Sotsiaaldemokraatide eilne otsus jääda koalitsiooni ning piirduda koalitsioonileppe kosmeetiliste muudatustega tähendab Eesti poliitika jäämist pikaajalisse stagnatsiooni,“ leidis Vabaerakonna aseesimees Külliki Kübarsepp.

Vabaerakonna hinnangul oli sotsidel valida idealismi ja pragmatismi vahel. „Nad valisid pragmatismi ja sellel on ilmselt kaks põhjust,“ leidis Kübarsepp. „Esiteks on sotsidel, nagu teistelgi kartellierakondadel pikad toiduahelad ja liiga paljudele inimestele tundus koalitsioonist lahkumine riskantne.“

Sergei Metlev: Punaarmee laulikud peaksid saama sissesõidukeelu Eestisse

Vabaerakonna esinduskogu liikme Sergei Metlevi sõnul Tallinnas detsembris esinemist kavandav Punaarmee laulu –ja tantsuansambel peab saama sissesõidukeelu, kuna tegu on militaarpropaganda ja mõjutustegevusega, millel ei ole seost olemuslikult ideoloogiavaba kunstiga.