September 2015

Andres Ammas: Vao keskuse süütamine on ilmselt vihakuritegu

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul on Vao pagulaskeskuse süütamine ilmselt vihakuritegu või provokatsioon, mis on seadnud kümnete süütute inimeste elud ohtu. Pagulasteemat kirglikuks kütnud ja inimeste änge oma huvides kasutavad poliitikud ja ühiskonnategelased peavad tema sõnul mõistma oma moraalset vastutust.

Külliki Kübarsepp: bürokraatia vohamine tõestab valitsuse suutmatust riigireformi ellu viia

Vabaerakonna riigikogu saadiku Külliki Kübarsepa sõnul viitab ministeeriumite ametkonna paisumine ja kodanikke teenindavate asutuste kärpimine, et valitsusel on tõsised raskused väljakuulutatud riigireformi elluviimisega, kuna riigireform tähendab eelkõige bürokraatia vähendamist. Vabaerakonnale teeb muret, et ehkki koalitsioonilepe lubab riigisektori kasvule piiri panna, on avaliku sektori töötajate arv statistikaameti andmetel hoopis tõusnud 165 800 inimeseni.

Vabaerakond koostas 12 ettepanekut valitsusele

Eesti Vabaerakonna juhatus kinnitas eile õhtul 12 poliitikateesi. Need on Vabaerakonna ootused ja ettepanekud Vabariigi Valitsusele, samuti lähtekohad erakonna enda teemapüstitustele, kui valitsuse poliitika nendele teesidele ei vasta.

Samuti väljendas Vabaerakonna juhatus rahulolematust ministrite Urmas Kruuse ja Kristen Michali tegevusega, leides, et valitsusest peaksid lahkuma eeskätt need ministrid, kelle valdkonnas on ilmnenud suured probleemid, tegematajätmised ja poliitilise vastutuse võtmise vajadus.

Vt teese allpool.

Sergei Metlev: Keskerakond peaks tegema Toomile ettepaneku Europarlamendist lahkuda

Vabaerakonna esinduskogu liikme Sergei Metlevi sõnul on eurosaadik Yana Toomi vastuseis Euroopa Parlamendis vastu võetud Eston Kohveri toetusresolutsioonile moraalitu ja inimõigusi eirav samm, millele peaks järgnema koduerakonna selge hinnang ja ettepanek mandaadist loobuda.

Metlev rõhutas, et kui teemaks on meie kodaniku röövimine ja ebaseaduslik vangistamine, siis erakondlikud erisused ja päevapoliitika ei tohiks rolli mängida.

Andres Herkel: Riigijuhtide "sallivusrünnak" peab lõppema

Õhtuleht, 10.09.15

 

Kaos Vahemerel peab kahtlemata lõppema ja majandusimmigrantide voog tuleb peatada. Olen kindel, et sõjapõgenike suhtes on Euroopa riigid ja rahvad oluliselt sallivamad kui majandusimmigrantide suhtes. Seda enam tuleb teha selgelt vahet. Inimkaubandust ei saa ega tohi aktsepteerida.

Andres Ammas esitas kirjaliku arupärimise siseministrile pagulasküsimuses

EPL. 14.09.15Riigikogu liige Andres Ammas esitas siseministrile 21. augustil rea põhjendatud küsimusi pagulas- ja põgenikekriisi kohta. Muu hulgas küsis ta, kui palju praeguste teadmiste alusel võiks Eestisse kümne aasta jooksul pagulasi lisanduda, kuidas vältida getostumist ning milline on valitsuse kava olukorraks, kus pagulasprobleem järsult eskaleerub.

Vabaerakond saab pühapäeval aastaseks

Pühapäeval 20. septembril möödub aasta Eesti Vabaerakonna asutamiskoosolekust. Toona võeti vastu põhikiri ja programm, valiti juhtorganid ning esitati ametlik taotlus erakonna registreerimiseks.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on erakonna eellugu siiski oluliselt pikem. „Kui 2011. aasta augustis ei oleks loodud MTÜ-d Vaba Isamaaline Kodanik (VIK) ning kui selle kaudu poleks toimunud inimeste ettevalmistav koondumine, siis olnuks Vabaerakonna loomine tühjalt kohalt võrreldamatult raskem,“ ütles Herkel.

Sergei Metlev: vene koolid tuleb päästa poliitilise tulevahetuse käest

Vene kooli eestikeelse õppe kvaliteedist ja koolikeskkonna apoliitilisusest sõltub tuhandete venekeelsete noorte tulevik, ütles Vabaerakonna esinduskogu liige Sergei Metlev, kommenteerides valitsuse eilset otsust mitte anda kuuele koolile erand 100-protsendilise venekeelse õppe säilitamiseks.

Vabaerakond esitas eelnõu, mis annab töötule juhatuse liikmele töötuskindlustuse võimaluse.

Vabaerakonna fraktsioon algatas täna seaduseelnõu, mille eesmärgiks on kaotada ära 1.mail 2014 kehtima hakanud kitsendus, millega ei saa ennast töötuna arvele võtta äriühingu juhatuse liige, kel  puudub seetõttu ka võimalus saada töötuskindlustushüvitist, mis aitaks inimesel välja tulla toimetulematust olukorrast.

„ Seadusemuudatust on vaja, kuna Eesti Töötukassa lähtub töötuna arvele võtmise otsustamisel ainult äriregistri andmetest ega hinda tegelikku olukorda.“ ütles Monika Haukanõmm.

Andres Herkel: kaitsepolitseinik Eston Kohveri vabastamine on kaua oodatud ülihea sõnum

 Kaitsepolitseinik Eston Kohveri vabastamine on kaua oodatud ülihea sõnum. Täna on Eston Kohveri ja tema perekonna rõõm kogu Eesti rõõm.

Saavutatu puhul tuleb kiita KAPO-t ja Eesti diplomaate. Samas tuleb mu meelest hoiduda naiivsest järeldusest, et selle sammu järel on Venemaa parem ja demokraatlikum riik oma kodanike või naabrite jaoks. Ilmselt oli Venemaal muid kaalutlusi selle sammu astumiseks ja meil tuli see ära kasutada.

Andres Herkel: Reformierakond eksitab ja kordab valesid, mis arutlevasse demokraatiasse ei sobi

ndres Ammas kinkis Remo Holsmerile päerast viimase kõnet Riigikogus Vabaerakonna  programmi, mille viimane hämmastunult vastu võttis.

Kui Remo Holsmer keskendub valitsuse eelarvet kaitstes oponentidest kõige enam just Vabearkonna esindaja Andres Ammase sõnavõtule, siis teeb ta kahtlemata õigesti. Vabaerakonna seisukohad olulised ja argumenteeritud.

Sergei Metlev: Stalnuhhini autoliising on üheksakümnendate stiilis omavoli

Vabaerakonna esinduskogu liige Sergei Metlev ütles, et riigikogu liikme Mihhail Stalnuhhini autoliisingu ja kütuse hüvitiste jõhker kuritarvitamine on maksumaksja usalduse petmine. Süüdlane peaks selle eest vabandama ning tööga mitteseotud summad riigile tagastama.