November 2015

Vabaerakonna fraktsiooni avalikke suhteid juhib Epp Alatalu

Riigikogu Eesti Vabaerakonna fraktsiooni meedianõunikuna alustas täna tööd Epp Alatalu. „Alatalu ülesanne on vahendada Vabaerakonna fraktsiooni tööd Riigikogus valijateni ja avalikkuseni eesmärgiga, et Eestit ühendaksid pingutused ja koostöö selle nimel, et olla edasipürgiv, vaba ja hooliv Euroopa riik“, ütles Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Andres Ammas.

Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed sõidavad Viljandi- ja Tartumaale

4. ja 5. novembril on Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed väljasõidul Viljandi- ja Tartumaale.  Külastatakse kohalikke ja rahvusvahelise haardega ettevõtjaid, kogukonna eestvedajaid, käiakse koolides. Nii Viljandis kui ka Elvas on avalik kohtumine linnarahvaga.

Vabaerakonna saadikud esitasid riigieelarve eelnõule igamehe-ettepanekud

Vabaerakonna fraktsioon esitas 2016. aasta riigieelarve eelnõule 19 muudatusettepanekut, kus olulisel kohal on põllumajandustoetused, teaduse arendamine, Eesti ekspordivõimekuse suurendamine ning laekuvate trahvide suunamine riigi stabilisatsioonifondi, et välistada trahvimasina paisumist.

Lisaks fraktsiooni ühiselt esitatud ettepanekutele esitavad kõik kaheksa Vabaerakonna fraktsiooni liiget oma ettepaneku, kuidas saaks kasutada 2,7 miljonit eurot, mis moodustab poole liiga suureks paisunud erakondade rahastamisest. Kokku on esitatud 14 individuaalset ettepanekut.

Vabaerakond tegi riigieelarve muudatusettepanekuid 37 miljoni euro ulatuses

Vabaerakonna fraktsioon esitas 2016. aasta riigieelarve eelnõule 18 muudatusettepanekut kogusummas üle 37 miljoni euro, lisaks üks ettepanek trahvide osas. Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul Vabaerakond lähenes ettepanekutele kaalutletult ning ootab sellest tulenevalt ka koalitsioonilt nende põhjalikku käsitlust.

Ammas: Holsmer näeb asju tagurpid

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer tõlgendab fakte meelevaldselt, leiab rahanduskomisjoni liige Vabaerakonnast Andres Ammas.

„Holsmer väidab, et riigieelarve eelnõule esitati vähe muudatusettepanekuid. Vabaerakonna fraktsioon esitas 19 ühist ettepanekut kokku 53,4 miljoni euro ulatuses ja veel 14 ettepanekut saadikutelt eraldi praegu erakondadele eraldatava raha paremaks kasutamiseks. Kõik need on sisulised, hoolikalt kaalutud ja argumenteeritud,“ ütles Ammas.

Talvik: Estonian Airi huku taga paistavad valitsuste vead ja hoolimatud otsused

Vabaerakonna fraktsioon esitas täna majandus- ja taristuminister Kristen Michalile ja riigikontrolör Alar Karisele arupärimised seoses Euroopa Komisjoni otsusega tunnistada Estonian Airile antud riigiabi EL-i õiguse rikkumiseks. Vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul võib olemasoleva info põhjal väita, et tegu on valitsuse mitme vale ja hoolimatu otsuse tulemusega.

Krista Aru: haridus- ja teadusminister peab lõpetama huvirühmade vastandamise

Vabaerakonna fraktsiooni saadiku Krista Aru sõnul on erakooli seaduse muutmise arutelu juures kõige kurvastavam olukord, kus haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi on pannud  kaalukausile erakoolide rahastamise küsimused ja üle-eestilise õpetajate palgatõusu, öeldes, et erakoolide rahastamine jätkuks ainult palgatõusu arvelt ja oleks väga ebaõiglane omavalituskoolide seisukohalt.

Sergei Metlev palub siseministril kehtestada Punaarmee ansamblile sissesõidukeeld

Vabaerakonna esinduskogu liige Sergei Metlev pöördus ametlikult siseminister Hanno Pevkuri poole palvega kehtestada detsembri algul Tallinnas esineda plaanivale Punaarme laulu –ja tantsuansamblile sissesõidukeeld, kuna tegu on militaarproparandaga, mis võib tema hinnangul suurendada pinget ja põhjustada korrarikkumisi. Metlevi sõnul on nõukogude vaimust läbi imbunud ansambli esinemine Eesti pealinnas Eesti riigile ja tema rahvale alandav, eriti võttes arvesse Ukraina ründamist Putini Venemaa poolt.

Metlev: piinlik, et Eesti siseminister kapituleerus Kremli sõjapropaganda ees

Vabaerakonna esinduskogu liikme Sergei Metlevi sõnul ei jätkunud siseminister Pevkuril julgust ja läbinägemisvõimet, et panna sarnaselt Lätile ja Leedule Punaarmee ansambli esinemisele piir. Varem pöördus Metlev siseministri poole palvega keelata Punaarmee ansambli sisenemine Eestisse, kes plaanib detsembris Tallinnas esineda.

Andres Ammas: Eestil on potentsiaali palju tugevama ja arukamalt tegutseva valitsuse jaoks

Riigikogu hääletas täna menetlusest välja Vabaerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu tulumaksuseaduse muutmiseks, mille eesmärk oli suurendada kolme aasta jooksul tulumaksuvaba miinimumi 400 euroni kuus ning selle katteks tulumaksu määra 24 protsendini kolme aasta jooksul.

Laupäeval toimub Vabaerakonna Harjumaa piirkonna üldkogu

Laupäeval, 14. novembril algusega kell 12 toimub Eesti Vabaerakonna Harjumaa piirkonna üldkoosolek. Toimumiskoht on Vanamõisa seltsimaja Alliku külas Saue vallas, Allika tee 10.

Koosolek kuulab ära Harjumaa piirkonna tegevuse kokkuvõtte, mille esitab piirkonna esimees Aivar Haav ja valib uue juhatuse, kuivõrd Vabaerakonna põhikirja kohaselt kehtivad juhatuse volitused üks aasta.

Vabaerakonna fraktsioon esitas riigieelarve 38 muudatusettepanekust 32

Enamiku muudatusettepanekuid riigieelarve teiseks lugemiseks esitas Eesti Vabaerakonna fraktsioon. Kokku kandis Riigikogu rahanduskomisjon muudatusettepanekute tabelisse 38 muudatust, millest enamiku ehk 32 muudatusettepanekut tegi Vabaerakonna fraktsioon. Riigieelarve eelnõu on teisel lugemisel kolmapäeval, 18. novembril.

Vabaerakond kaitseb täna riigieelarve teisel lugemisel 32 muudatusettepanekut

Vabaerakonna fraktsioon kaitseb 2016. aasta riigieelarve teisel lugemisel 19 muudatusettepanekut fraktsioonilt ja 13 ettepanekut fraktsiooni liikmetelt nn erakonnaraha paremaks kasutamiseks. Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul ootab Vabaerakond Riigikogult ka teisel lugemisel oma ettepanekute põhjalikku käsitlust.

Menetlusse esitati Paarkonna seaduse eelnõu. Lisatud link eelnõule

Täna andis Vabaerakonna fraktsiooni liige Jüri Adams Riigikogu liikmete nimel menetlusse Paarkonna seaduse eelnõu, mis asendaks kehtiva kooseluseaduse ja menetluses oleva rakendusseaduse. Eelnõu siht on ühiskond uuesti kokku tuua, leida võimalused ummikseisust välja tulla ning kindlasti anda samasoolistele paaridele nende põhjendatud soovide ja õigustatud vajaduste teostamiseks õiguslikud võimalused.

Andres Herkel: Paarkonna seadus toob rahu ja tagab samasooliste õigused

Andres Herkel: Paarkonna seadus toob rahu ja tagab samasooliste õigused

Vabaerakonna saadiku Jüri Adamsi sõnul peegeldab tänane 41:42 hääletustulemus Riigikogus, et napilt esimese lugemise läbinud kooseluseaduse rakendusseadus 49 leheküljel vajab kümme korda lühema Paarkonna seaduse näol lihtsamat ja selgemat alternatiivi, mis lepitaks osapooli ning kindlasti annab samasoolistele paaridele nende põhjendatud soovide ja õigustatud vajaduste teostamiseks õiguslikud võimalused.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Vabaerakond jagab kodanikupäeva tähistamiseks välja 4200 helkurit

Eesti Vabaerakond jagab kodanikupäeva tähistamiseks välja 4200 helkurit paljudes piirkondades üle Eesti, et inimesed oleksid pimedal ajal liikluses nähtavad.

Oma kodanikupäeva tähistava kampaaniaga tahab Vabaerakond osutada, et Eesti on alles teel kodanikuühiskonna poole ja käia on veel pikk maa. Vabaerakond on veendunud, et kodanikud ise peavad kujundama oma riigi näo ja et see initsiatiiv peab tulema inimestelt endilt.