Detsember 2015

Haukanõmm: IRL käitub juhatuse liikmete töötuskindlustuse osas silmakirjalikult

2014. aastal vastu võetus seadusemuudatuse kohta kommenteeris tollane Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Margus Tsahkna BNSile nii: „Eeldus on, et kui inimene teeb tööd, siis ta saab ka palka ja juhatuse liikmeks olemine on selgelt töö.“ Üks 2014. a muudatuse põhjuseid oli ära hoida ära kuritarvitamisi, aga pakutud lahendus on kui granaadiga kärbse sihtimine, karistatud on kõiki ettevõtjaid kahtlustades neid pahatahtlikkuses.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel saatis täna kirja PPA peadirektor Elmar Vaherile

Vabaerakonna esimees Andres Herkel saatis täna kirja Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherile seoses Vabaerakonna nimekirjas Riigikokku kandideerinud Heldur-Valdek Seederi politseist koondamisega väidetavalt tema poliitilise tegevuse tõttu.

„Kui kodanikul on seaduslik õigus kandideerida ja olla erakonna liige, siis sellesse puutuv saab olla ainult tema ja erakonna asi, kui ei ole tõestatud, et sellega on seotud mõni õigusrikkumine. Arvame, et igale kodanikule peab olema tagatud võimalus vastavalt seadusele osaleda poliitilises elus ja anda oma panus.“

Artur Talvik: mereriik Eesti meremajandus on nagu peata räim

Vabaerakonna fraktsioon esitas täna peaministrile arupärimise merepoliitikast. Artur Talviku sõnul onmerekultuuriaasta eelõhtul oluline rõhutada, et lahendataks merenduspoliitika või meremajanduse tegelikke probleeme. Eesti merekultuur sai nõukogude ajal kõige rohkem räsida, ja kahjuks annab see tunda tänase päevani, hoolimata sellest, et Lennart Meri riigijuhina merele tähelepanu suutis tõmmata.

Krista Aru: erakooli seadust ei tohi muuta kiirustades ja teistega vastandudes

Vabaerakonna fraktsiooni nimel teeb Krista Aru Riigikogus ettepaneku lükata tagasi esimesel lugemisel olev erakooli seaduse muutmise seadus. „Erakoolid on rikastanud hariduselu uute võimaluste ja lähenemisega, aga kohatu on selle kiirustava seadusemuudatusega kaasnev vastandamine, et erakoolide rahastamine jätkuks ainult Eesti õpetajate palgatõusu arvelt,“ ütles Krista Aru.

Vabaerakonna seisukoht katuserahade kohta

1. Eesti Vabaerakond ei pea põhimõtteliselt õigeks Eestis välja kujunenud nn. katuserahade jagamise süsteemi, kus Riigikogu liikmed paigutavad riigieelarve kolmandal lugemisel raha erinevateks investeeringuteks ja toetusteks. Kujunenud moel meenutab selline tegevus meile altkäemaksu, mis saadakse iseenda ja oma mandaadi müümise eest valitsuse kummitempliks.

Andres Ammas: loobusime katuseraha jagamises osalemisest ja karistuseks ei arvestatud ka meie teisi ettepanekuid

Vabaerakond ei läinud kaasa Riigikogu nn tavapärase katuserahade menetluse skeemiga, vaid seisis nii esimese kui ka teise lugemise järel tervikliku riigieelarve käsitluse ja põhimõtteliste valikute eest. „Enesele truuksjäämise eest meid ka „karistati“ – vaid mõni üksik meie parandusettepanek leidis rahanduskomisjoni osalist või täielikku toetust, põhimõttelisemad ettepanekud jäid kõik arvestamata,“ tõdes rahanduskomisjoni liige Andres Ammas.

Vabaerakond austab samasooliste õigusi, aga on õiguspraagi vastu

Vabaerakonna Riigikogu fraktsioon on samasooliste kooselu õigusliku reguleerimise ja tunnustamise poolt, aga halva seadusloome vastu. „Lükkame ümber ajakirjanduses esitatud väite, nagu oleksid fraktsiooni liikmete poolt kooseluseaduse rakendusaktidele esitatud muudatusettepanekud segava ja kiusliku iseloomuga,“ ütles fraktsiooni esimees Andres Herkel.

Monika Haukanõmm: töötuskindlustus hüvitised äriühingu juhatuse liikmetele tuleb kiiresti taastada

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul on Vabaerakonna katse taastada äriühingu juhatuse liikmetele töötuskindlustus hüvitise võimalus olnud samm õiges suunas. „Õiguskantsler on 17. detsembri ettepanekus Riigikogu esimehele kirjutanud samad mõtted, mis olid meie eelnõus, mis Riigikogu enamuse poolt maha hääletati,“ ütles ta.

Jüri Saar: Savisaare žestid ja sõnavõtud on ohtlikud nii talle endale kui ka Keskerakonnale

Postimees. Reporter. Piret Lakson.

 

Tartu ülikooli kriminoloogia professori Jüri Saare (Vabaerakond) hinnangul on Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare endiselt Tallinna linnapeana esinemine ja sõnavõtud riskantsed käigud, mis võivad anda prokuratuurile aluse ametist kõrvaldatud linnapea vahistamiseks.

Andres Herkel: Vabaerakond ei soovi jääda protestierakonnaks

Andres Herkel ütles ERR-i uudisteportaalile, et Vabaerakond ei soovi jääda protestierakonnaks, eesmärgiks on pakkuda alternatiivi väljakujunenud kartellierakondade filosoofiale. Maailmavaateliselt paigutaks Herkel Vabaerakonna pisut tsentrist paremale.

Milline oli aasta 2015 Vabaerakonna jaoks?