Juuli 2016

Vabaerakonna avaldus: tulevase eesistujana peab Eesti võtma Euroopa Liidus demokraatliku initsiatiivi

Vabaerakond peab Euroopa Liitu väga vajalikuks majandusliku ja poliitilise koostöö vormiks, mis teeb iga selle liikmesriigi tugevamaks. EL-i arenemine on Eesti huvides, sest see aitab meil püsida vaba riigina. Samas me ei tohi leppida kinnisuse ja tsentraliseerimisega.

Vabaerakond: eesistujana peab Eesti algatama Euroopa Liidus tõsise debati poliitilise kultuuri üle

Vabaerakonna juhatus leiab oma avalduses, et Eesti peab Euroopa Liidu eesistujana olema värskendavate reformide algataja. Erakond on seisukohal, et Euroopa Liit on vajalik majandusliku ja poliitilise koostöö vorm ja selle arenemine aitab Eestil püsida vaba riigina, kuid kaugenemine kodanikest ja tsentraliseerimine ei ole vastuvõetav.

Vabaerakond tunnustab Kõpu valda ja julgustab teisi omavalitsusi oma õiguste eest seisma

Vabaerakondlased avaldavad toetust Kõpu valla söakale volikogule, kes taotleb Riigikohtult haldusreformiseaduse ning Riigikogus ja kohalikus volikogus korraga töötamist lubavate õigusaktide tühistamist, sest need on vastuolus põhiseadusega. Erakonna Järva-Ja Viljandimaa piirkonna juhi Ain Ostra sõnul on oskus oma õiguste eest seista oluline omavalitsuse tunnus ja küllap on teisigi valdasid Eestis, kes praegusel muudatuste ajal õiguseid ja kohustusi kaaluvad.

Andres Herkel: Kas Yana Toomile anti eurovalimistel tõesti mandaat mõrtsukas al-Assadiga sõbrunemiseks?

Vabaerakonna esimehe Andres Herkel sõnul on Yana Toomi ja veel kahe paduvasakpoolse eurosaadiku kohtumine Süüria diktaatori Bashar al-Assadiga sobimatu ning kindlasti esindasid nad seal iseennast, mitte Euroopa Parlamenti ega Eesti, Läti või Hispaania valijaid. Herkeli meelest peab Keskerakond andma hinnangu oma liikmest Europarlamendi saadiku Yana Toomi kohtumisele inimsusvastastes kuritegudes süüdistatava Süüria presidendi Bashar al-Assadiga. "Ühtlasi on see katse aidata Venemaa presidendil Putinil kurjategija imagot parandada," ütles Herkel.

Vabaerakond: Tallinna linnvõim salatseb eluohtlike tänavapostidega

Vabaerakonna Tallinna piirkonna esindajad saatsid abilinnapeadele Taavi Aasale ja Kalle Klandorfile selgitustaotluse  eluohtlike tänavapostide kohta ja ettepaneku koheselt märgistada 70 juba eluohtlikuks tunnistatud posti, teavitada neist linlasi ja võtta koheselt kasutusele ennetusmeetmed enne uute postide paigaldamist.

Andres Herkel. Meil on Prantsusmaaga palju ühist

Eile hilisõhtul Nice’is toimunu toob esmalt esile valusad emotsioonid. Olin mõned tunnid varem lahkunud Prantsuse Vabariigi sünnipäevavastuvõtult Kultuurikatlas. Oli kena õhtu ja kenad inimesed, solidaarsus Eesti ja Prantsusmaa vahel oli kõigiti tunda. Põgus tagasivaade mullu novembris Pariisi Bataclani teatris toimunud tragöödiale osutas küll ohtudele, kuid vaevalt sai keegi mõelda, et midagi nii jubedat võib juhtuda veel samal õhtul.

Vabaerakonna liikmed rääkisid Jõksiga ühistest väärtustest

Nädalavahetusel kohtusid Vabaerakonna liikmed ja tallinlased Kalamajas presidendikandidaat Allar Jõksiga, kes pidas kõne ja vastas küsimustele. Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on Jõks kõige selgemate seisukohtadega kandidaat nende küsimuste osas, mida Vabaerakond on pidanud oma valiku tegemisel oluliseks ning paljuski jagatakse temaga samu väärtusi.

Vabaerakond: Eesti valitsus ei pruugi terroriohtu adekvaatselt hinnata 

Vabaerakonna saadikud pöördusid peaminister Rõivase poole küsimustega seoses Eesti valmidusega ennetada ja tõrjuda terrorit ning nõudsid valitsuselt siseturvalisuse ohtliku kärpimise lõpetamist.

Vabaerakonna aseesimehe ja Riigikogu liikme Monika Haukanõmme sõnul on Eesti kodanike tapmine Prantsusmaal otsene rünnak Eesti kui Euroopa ühise väärtusruumi osa vastu, kuid meie riigijuhid ja asutused ei pruugi tajuda uue olukorra tõsidust samal moel jätkates.

Monika Haukanõmm: Eesti kulutab sisejulgeolekule nagu tundmatu pisike saareriik

Vabaerakonna saadikud esitasid peaminister Rõivasele kirjalikud küsimused seoses Eesti valmidusega ennetada ja tõrjuda ohtlikke eriolukordi ning nõudsid valitsuselt lisaraha andmist siseturvalisusele tulenevalt muutunud julgeolekukeskkonnast.

Vabaerakonna aseesimehe ja Riigikogu liikme Monika Haukanõmme sõnul on elu avatud Eestis tihedalt seotud meid ümbritsevaga, meie kodanike tapmine Prantsusmaal on otsene rünnak Eesti kui Euroopa ühise väärtusruumi osa vastu, kuid meie riigijuhid ja asutused ei pruugi tajuda uue olukorra tõsidust kui samal moel jätkatakse.