August 2016

Monika Haukanõmm: vägivalla all kannatavad naised peavad saama kiiret, kvaliteetset ja turvalist abi 

Kehtivasse ohvriabi seadusesse lisatakse uus, naiste tugikeskuse teenus, ning keskuseid hakatakse lisaks annetustele ja vabatahtlikule tööle rahastama riigieelarvest senise hasartmängumaksu laekumistest rahastamise asemel. „See on väga õige ja vajalik muudatus, nii kinnitame, et naiste tugikeskus, kus saavad abi  vägivalla all kannatavad naised, on ka riigile oluline ja vajalik,“ rõhutab Monika Haukanõmm.

Vabaerakonna V Esinduskogu teeb kokkuvõte presidendikandidaatide eelistustest

Vabaerakonna esinduskogu koguneb viiendat korda reedel ja laupäeval Jõgevamaal Voorel. Esinduskogu on n.-ö. erakonna parlament, kus piirkondade ja toimkondade esindajad, Riigikogu saadikud ja erakonna juhatuse liikmed arutavad olukorda riigis ning teevad kokkuvõte presidendikandidaadi kandidaatide valimisest nii erakonnas kui ka erakonna telgituuril Eesti erinevates paikades.

Vabaerakonna Esinduskogu soovitab Riigikogu saadikurühmal toetada presidendivalimistel Allar Jõksi

Reedel Voorel kogunenud Vabaerakonna Esinduskogu soovitas Vabaerakonna saadikurühmal Riigikogus esitada Allar Jõksi kandidatuur Vabariigi Presidendi ametisse.

Toetus Allar Jõksi kandidatuurile kujunes nii erakonna siseküsitluse tulemusel kui ka tänasel Esinduskogu hääletusel, kus hääletajad esindasid erakonna piirkondade ja toimkondade arvamust. Siseküsitlusel osalenutest toetas Jõksi kolm neljandikku ning tänasel Esinduskogul olid hääled 25:2 Jõksi toetamise kasuks.

Vabaerakonna telgituuri 15 peatuspunktis andis oma presidendivalikust teada 1327 inimest

Vabaerakonna tänavusel telgituuril mööda Eestit laatadel ja muudel suurüritustel on tutvustatud erakonna vaateid, tehtud tööd ja uuritud rahva soove Eesti elu edendamiseks. Sel aastal küsiti ka arvamust ja soovitusi riigipea valimisteks.

Monika Haukanõmm: vägivalla all kannatavad naised peavad saama kiiret, kvaliteetset ja turvalist abi

Kehtivasse ohvriabi seadusesse lisatakse uus, naiste tugikeskuse teenus, ning keskuseid hakatakse lisaks annetustele ja vabatahtlikule tööle rahastama riigieelarvest senise hasartmängumaksu laekumistest rahastamise asemel. „See on väga õige ja vajalik muudatus, nii kinnitame, et naiste tugikeskus, kus saavad abi vägivalla all kannatavad naised, on ka riigile oluline ja vajalik,“ rõhutab Monika Haukanõmm.

Vabaerakonna häältega on Allar Jõksil presidendivalimistel kandideerimiseks toetus olemas

Vabaerakonna seitse saadikut Riigikogus andsid oma allkirja Allar Jõksi kandidatuuri esitamiseks Vabariigi Presidendi valimistele 29. augustil 2016 Riigikogus.

Koos Isamaa ja Res Publica saadikurühma poolt antud häältega on vajalik 21 häält olemas.

Vabaerakonna saadik Külliki Kübarsepp oma häält Allar Jõksi toetuseks ainsana ei andnud.

5. augustil kogunenud Vabaerakonna Esinduskogu avaldas Allar Jõksi kandidatuurile toetust ja soovitas saadikurühma liikmetel Allar Jõks Eesti Vabariigi presidendi kandidaadiks esitada.

Talvik: värske presidendiküsitlus on tendentslik ja Kallasele on olulised küsimused esitamata

Vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul on ERRi uudistesaadete tellitud presidendikandidaatide uuring Allar Jõksi suhtes tasakaalust väljas, küsima oleks pidanud ikka nende toetuse kohta, kes ka tegelikult kandideerivad.

Vabaerakond algatas nn RAUDKUKE eelnõu Riigikogu liikmete lahkumishüvitise kärpimiseks

Vabaerakonna fraktsioon algatas täna seaduseelnõu, mis vähendab omal soovil tagasi astunud Riigikogu liikmete hüvitist kolm korda ja seab tingimuseks kaheaastase ametisoleku.

Vabaerakonna saadiku Andres Ammase sõnul on omal soovil lahkujate hüvitisega ülekülvamine põhjendamatu ja eesmärgitu privileeg, mida me mujal avalikus sektoris ei kohta, erasektorist rääkimata.

Vabaerakonna ning Isamaa ja ResPublica Liidu saadikud andsid esmaspäeval allkirjad, esitamaks Allar Jõksi kandidatuur presidendivalimiste teise vooru

Vabaerakonna ning Isamaa ja ResPublica Liidu saadikud andsid täna allkirjad esitamaks Allar Jõksi kandidatuur presidendivalimiste teise vooru.

„Pidasime presidendikandidaadiga pärast esimese vooru tugevat tulemust nõu ja kuna Allar Jõksil on  tekkinud reaalne võimalus jõuda kolmandasse valimisvooru, siis oleme otsustanud esitada taas tema kandidatuuri Vabariigi Presidendi ametisse,“ kinnitas Vabaerakonna fraktsiooni juht Andres Herkel.

Vabaerakonna saadikud tahavad ühtse Setomaa moodustamisele kaasa aidata

Vabaerakonna saadiku Jüri Adamsi eestvõttel on valminud kehtivale haldusreformi seadusele muudatusettepanek, et setude vallad saaksid ühineda arvestades Setomaa omavalitsusüksuste või nende osade sekka ka need vallad, mis enne II Maailmasõda kuulusid Petseri maakonna koosseisu.

Adamsi sõnul hakkavad 1. juulist jõustunud haldusreformi seaduse puudused ja negatiivsed mõjud alles ilmnema ning arusaamine seaduse mitme põhimõtte kahjulikkusest ja õigusevastasusest on levimas.