Oktoober 2016

Haukanõmm: vabastame puudega laste arstilkäigud visiiditasust

Vabaerakonna saadikud andsid täna riigikogu menetlusse ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, et muuta ambulatoorse eriarstiabi visiiditasude maksmise korda ning vabastada visiiditasust puudega lapsed. Erakonna aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul on raske ja sügava puudega laste vabastamine visiiditasust põhimõtte küsimus, millega saab riik näidata head tahet ja mõistmist.

Herkel: Vabaerakond ootab uuelt presidendilt demokraatia ja kodurahu kaitsmist

Vabaerakond soovib presidendiks valitud Kersti Kaljulaidile palju õnne ja rõõmu tööst. Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on Eesti uuel riigipeal moraalne kohustus pöörduda rohkem Eesti sisse ja anda oma panus Eesti demokraatia ja ühiskondliku rahu tugevdamisse ning korruptsiooni tõrjumisse.

Vabaerakond saadab erakondade rahastamist kontrollima audiitor Anne Hansbergi

Vabaerakonna juhatus nimetas Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni liikmeks audiitor Anne Hansbergi ja asendusliikmeks jurist Margus Sardise. Erakond valmistab ette seaduseelnõu majanduslikult saamatute erakondade sundlikvideerimise lihtsustamiseks.

Lipuheiskamise asemel tuleb reformida! Vabaerakonna ettevõtjate pöördumine valitsusele:

Vabaerakonda kuuluvad ettevõtjad pöörduvad käimasoleva ettevõtlusnädala puhul valitsuse poole üleskutsega reformida terviklikult sotsiaalmaksu süsteemi ja vabastada ettevõtlus liigsest bürokraatiast. Samuti kritiseerivad nad asendustegevusi nagu ettevõtjate lipupäev ja ilma väljundita töörühmade loomine.

Herkel: Partsi saatmine kontrollikotta on inetu Eesti rahva ja uue presidendi suhtes

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul mõistab Vabaerakond hukka valitsuse otsuse saata Juhan Parts presidendiks valitud Kersti Kaljulaidi asemel Euroopa Kontrollikotta ning peab seda inetuks uue presidendi ja Eesti avalikkuse suhtes.

Ammas: sotsiaalmaksu lagi aitaks pöörata majandust tõusule

Vabaerakonna saadikurühm algatas täna seaduseelnõu, millega kehtestatakse sotsiaalmaksule lagi 3500 euro suuruse palga tasemele. Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul annab see meede võimaluse luua sadu uusi kõrgepalgalisi töökohti ja aitab Eestil pääseda keskmise sissetuleku lõksust.

Jüri Adams: poliitika rahastamist tuleb detsentraliseerida

Vabaerakonna VI esinduskogu otsustas eile, et erakond läheb tuleva aasta kohalikele valimistele koos valimisliitudega ning kinnitas poliitika tegevuse rahastamise reformi põhimõtteid, mis on suunatud kohaliku demokraatia toetamisele.

Kavandatava seaduseelnõu kohaselt peab poliitikategevuse rahastamine muutuma totaalselt: erakondade rahastamist kärbitakse oluliselt ja vähendatav rahasumma jagatakse kohalikel valimisel saadud häältearvu alusel edukalt esinenud nimekirjadele ja üksikkandidaatidele. 

Haukanõmm: vabastame puudega laste arstilkäigud visiiditasust

Vabaerakonna saadikud andsid täna riigikogu menetlusse ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, et muuta ambulatoorse eriarstiabi visiiditasude maksmise korda ning vabastada visiiditasust puudega lapsed. Erakonna aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul on raske ja sügava puudega laste vabastamine visiiditasust põhimõtte küsimus, millega saab riik näidata head tahet ja mõistmist.

Vabaerakond toetab Taavi Rõivase valitsuse umbusaldamist

Eesti Vabaerakond on valmis osalema nii peaminister Taavi Rõivase umbusaldamisel kui ka sellele järgneva poliitilise olukorra lahendamisel, kui umbusaldusavaldus saab Riigikogu koosseisu enamuse toetuse.

„Me näeme umbusaldusavalduse põhjusena ebaõnnestumisi maksu- ja majanduskeskkonna muutmisel, haldusreformi läbiviimisel, parvlaevanduse korraldamisel, samuti sotsiaalsüsteemi jätkusuutlikkusega seotud probleemide ignoreerimist,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel. 

Ain Lutsepp: tõhus ja läbipaistev kaitse eelarve tõstab kaitsevõimekust 

Vabaerakonna saadikud esitasid täna kaitseministrile arupärimise kaitsekulutuste tõhususe ja läbipaistvuse kohta. Riigikogu riigikaitse komisjoni liige Ain Lutsepa sõnul on Eesti kaitsekulutused stabiilselt kõrged ja järgmine samm on tagada, et iga euro oleks kasutatud parimal viisil.

Vabaerakonna toetus on suurenenud tänu Vabale värgile

Vabaerakonna esimees Andres Herkel seostab toetuse  tõusu 15 protsendile otsusega minna kohalikele valimistele valimisliitudega ja vastanduda kohaliku elu senisele sundparteistamisele. BNSi tellimusel TNS Emori tehtud uuringu kohaselt kasvas oktoobris Vabaerakonna toetus 3 protsendipunkti võrra 15 protsendini.

Vabaerakond esitas avalduse Euroopa Rahvaerakonnaga liitumiseks

Vabaerakond esimehe Andres Herkeli sõnul soovib erakond liituda Euroopa paremtsentristliku parteiperekonnaga, et Euroopa tasandil paremini kaasa rääkida ning anda oma panus Euroopa Liidu kriiside lahendamisse. Erakonna esinduskogu tegi otsuse augustis ja nüüd on Vabaerakond pöördumise Rahvaerakonna juhtkonnale teele pannud.