November 2016

Vabaerakonna Tartu piirkond kutsub üles peatama senine Rail Baltica projekteerimistöö ja jätkama töid Tapa-Tartu-Valga suunal

Vabaerakonna Tartu piirkonna juhatuse arvates tuleb senised tööd Rail Baltica joonlauatrassil üle Pärnu peatada, spetsialistide ja avaliku arutelu vahendusel kujundada üleeuroopaliste ja regionaalhuvide kontseptsioon ning sellest lähtudes valida optimaalne raudteetrass ja -taristu. Vabaerakonna Tartu piirkonna juht Vahur Kollom ootab Tartu linnavõimult tegutsemist, et Eesti haridus-, teadus- ja kultuurikeskus Tartu saaks kiirraudteega ühenduse Euroopaga.

Vabaerakond Keskerakonna kongressile: ootame uut partnerit muutuste käivitamiseks

Keskerakonna kongressi poole Vabaerakonna nimel pöördunud erakonna esinduskogu esimees Jaanus Ojangu väljendas lootust, et uuenev Keskerakond väljub täielikult poliitilisest isolatsioonist ning liitub muutuste eestkostjatega.

„Muutustele suunatud erakonnana oleme oodanud koos kogu progressiivse Eestiga põhimõttelisi muutusi Keskerakonna juhtimises, sest see võiks olla uue poliitilise kultuuri levikule hea kasvulava. Uutelt juhtidelt oodatakse ka uuenenud poliitikat,“ ütles Ojangu.

Seotud inimene: 
Jaanus Ojangu

Andres Herkel: Reformierakonnal on vildakas arusaam parempoolsusest

 

Vabaerakonna esimene Andres Herkeli sõnul on Reformierakonna kasujaht viinud selleni, et temast on kujunenud administratsioonipartei, millel on vildakas arusaam parempoolsusest. Herkel loodab meeskonnatööl põhineva valitsuse loomist.

„Kui Vabaerakonna mõtted ja seisukohad realiseeruvad, siis oleme selles olukorras midagi saavutanud. Selles mõttes on seisakuvalitsuse lahkumine samm õiges suunas. Edasine sõltub läbirääkimistest. Meie tahame näha valitsust, mis püstitab konkreetsed riigi ja rahva ees seisvad probleemid ning püüab neid meeskonnatööga lahendada,“ ütles ta.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Herkel: Trumpi võit on eliidi ja kodanike vahelise usalduskriisi tulemus

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul näitab Donald Trumpi võit umbusku eliitide suhtes ning tekitab vajaduse muuta arusaamu demokraatliku süsteemi toimimisest. Tema sõnul sõltub palju sellest, mida Trump ette võtab, sest kui ta tegutseb põikpäiselt ja oma senises stiilis, siis on see meie jaoks muret tekitav.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Herkel umbusaldatud Rõivasele: olete Jedinaja Rossija kauged sugulased

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles täna Taavi Rõivase umbusaldamise eel peetud kõnes, et Reformierakond on muutunud administratsiooniparteiks, kes püüab Eesti riigikorras ettenähtud rahuliku ja demokraatliku võimuvahetuse printsiipi hirmudega vastutustundetult õõnestada. 

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Märt Meesak: Riigikohtu otsus on toeks Keskerakonna uuele juhatusele

Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak ütles, et tänane Riigikohtu otsus jätta jõusse tagasinõue Edgar Savisaarele valimiskampaanias kasutatud keelatud annetuse osas on tõestus sellest, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon loomine ja komisjonis munitsipaal-raha kasutamistele tähelepanu pööramine on olnud õige.

„Erakonnaseaduses keelatud annetuse regulatsioon ja ERJK õigus kontrollida erakonna nimekirjas kandideerinute tegevuse vastavust erakonnaseadusele on saanud selge õigusliku aluse,“ ütles Meesak, kes oli eelmine Vabaerakonna esindaja ERJKs.

Seotud inimene: 
Märt Meesak

Vabaerakond on valmis läbi rääkima ja valitsusvastutust kandma

Vabaerakonna juhatus arutas oma 10. novembri koosolekul poliitilist olukorda Eestis ja otsustas, et on valmis läbi rääkima ja valitsusvastutust kandma. Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul  on seisukoht algusest peale olnud selline, et kui toetatakse Taavi Rõivase valitsuse umbusaldamist, siis tuleb selle läbimineku korral osaleda ka olukorra lahendamisel. 

Ammas: kahjulik majutusteenuste käibemaksu tõus tuleb kiiresti tühistada

Vabaerakonna fraktsioon algatas täna Riigikogus eelnõu majutusteenuste käibemaksu järsu tõusu - 9 protsendilt 14ni - ära jätmiseks. Saadikurühma aseesimees Andres Ammas ütles, et loodaval uuel valitsusel on hea võimalus selle eelnõu toetamisega eelmise valitsuskoalitsiooni vigu kiiresti parandada. 
„Välisturistide ja neid teenindavate ettevõtjate pidev täiendav maksustamine kahjustab otseselt Eesti majanduse rahvusvahelist konkurentsivõimet“, ütles Vabaerakonna saadik Ammas.

Harjumaa piirkond valis pühapäeval toimunud üldkoosolekul uue juhatuse

Pühapäeval kogunes Vabaerakonna Harjumaa piirkond Kernu mõisa üldkoosolekule, kus arutati kohalikeks valimisteks valmistumist ning valiti piirkonnale uus juhatus.

Vabaerakond on otsustanud 2017 a. kohalike omavalitsuste valimistel toetada kogukondi ja valimisliite. Harjumaa piirkond soovib selles protsessis aktiivselt osaleda, mitte jääda kõrvaltvaatajaks. Eesmärgiks on pakkuda valimisliitudele tuge kampaaniate korraldamisel ja viia läbi koolitusi kandidaatidele.

Vähendagem ministrite arvu ja sundpolitiseerimist

Vabaerakonna saadikurühm hääletab Jüri Ratase Riigikogus peaministriks kinnitamise vastu, sest vaatamata sõnadele pole Vabaerakonna programmiliste põhimõtetega kuigivõrd arvestatud ning kassi-hiire mäng Vabaerakonna kaasamisega näitab kogu kolmiku ja Jüri Ratase kui võimaliku peaministrikandidaadi otsustusvõimetust. „Rõhutame, et Eesti poliitika avatumaks ja läbipaistvamaks muutmiseks mõeldud demokraatiapakett loodavat valitsust ei huvita ning sotsiaalmaksu lagi ja selle põranda tühistamine ei ole päevakorras,“ ütles Herkel.

Vabaerakond lubab ametisse astuvale valitsusele jõulurahu-aega

Vabaerakonna juhatus analüüsis pühapäeval oma avatud koosolekul uue valitsuskoalitsiooni lepet ning leidis, et eeskätt on maksuteemades hulk murekohti. 

Juhatus sedastas, et ametisse astuva valitsuse maksumuudatuste plaan lööb kõige tugevamalt keskmiselt endaga hakkama saavate perekondade toimetuleku pihta. See puudutab astmelise tulumaksu kavandit, mis hakkab enim koormama just keskmise tulu saajaid, aga see puudutab ka mitmete seniste soodustuste äravõtmist.

Külliki Kübarsepp: looduskaitsealused maad, millega omanikel mure, moodustavad ringi ümber Eesti

Vabaerakond kaitses Riigikogu keskkonnakomisjonis eelnõud, et eraomanikule saaks looduskaitsepiirangutest tulenevat koormust kompenseerida mõistliku aja jooksul ning proportsionaalsuse põhimõtet järgides. Komisjon tegi ettepaneku eelnõu I lugemisel Riigikogu suures saalis tagasi lükata.

Seotud inimene: 
Külliki Kübarsepp

Vabaerakonna presidendivalimiste korra muutmise eelnõu läbis esimese lugemise

Riigikogu hääletas täna Vabaerakonna esitatud presidendivalimiste korra muutmise eelnõu poolt. Eelnõu eesmärk on tagada pärast presidendivalimise läbikukkumist Riigikogus nende õnnestumise valimiskogus. Praegu see nii ei ole, sest nõutav on osavõtnud valijameeste enamus ja osavõtjateks loetakse ka neid, kes rikuvad või ei täida sedelit. Eelnõu, mille vastu hääletasid Reformierakonna ja EKRE saadikud, läheb teisele lugemisele. 

Seotud inimene: 
Jüri Adams

Haukanõmm: haigekassa ei tohi eelarvet tasakaalus hoida patsientide ravi edasi lükkamisega

Vabaerakonna kaheksa saadikut esitas täna tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile arupärimise ravi edasilükkamise kohta haigekassa eelarve kitsikuse tingimustes. „Suve lõpul oli terava tähelepanu all haigekassa esimese poolaasta 33 miljoni euro suurune miinus, ja seda on nüüd väga karmilt, ravi uude aastasse lükates, tasakaalus hoida püütud,“ ütles Vabaerakonna saadik Monika Haukanõmm.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Head kodanikupäeva!

Vabaerakond tervitab kõiki kodanikupäeval ja kutsub üles olema uhke Eesti üle, olema julge eestvedaja ja kogukondadest koosneva Eesti eest seisja.

Vabaerakond soovib, et me ise ja me mõtted oleksid kuuldavad, nähtavad, selgelt väljaöeldud ja siirad. Kodanikupäeva puhul jagavad vabaerakondlased turvalisuse suurendamiseks taaskord helkureid, et pimedal ajal nähtavust hoida.

Helkureid jagatakse Viljandis, Paides, Tartus, Elvas ja Jõgeval, Võrus, Põlvas, Valgas, Tallinnas Nõmme keskuses, Magistrali ja Mustika keskuses ning Tammsaare pargis, samuti Kuressaares ja mujal.

Põlva poliitikaõhtu teemaks on Vaba Värk ja PART?EI!

Vabaerakonna Põlvamaa liikmete eestvõttel toimub neljapäeval 1. detsembril Põlvas avatud vestlusring, kus teemade seas on mis ja kes on Vabaerakond ning mida tähendab väljend Vaba Värk ning sõnamäng PART?EI!

Põlvamaa poliitikahuvilistega kohtuma ja riigireformist ja haldusreformist ja nendega haakuvatest teemadest rääkima on tulemas ka Vabaerakonna maaelutoimkonna esimees Kaul Nurm ning Riigikogu Vabaerakonna saadikud Andres Herkel ja Monika Haukanõmm.

Seotud inimene: 
Kati Kongo